Lisa Gerrard (Dead Can Dance) i legendarny bułgarski chór zagrają w Warszawie

/ 17 kwietnia, 2019

To wyjątkowe muzyczne wydarzenie – Bułgarki powracają po ponad dwudziestoletniej przerwie i łączą siły z artystką, która wywarła ogromny wpływ na scenę niezależną. Na muzyce Dead Can Dance wychowało się całe pokolenie wrażliwej publiczności. Wspólny projekt „BooCheMish” bazuje na połączeniu unikalnych wokali Lisy, Bułgarek i Skillera, mistrza świata w beatboxingu.

The Mystery of the Bulgarian Voices wraz ze współzałożycielką Dead Can Dance Lisą Gerrard już 10 czerwca wystąpią w warszawskim Klubie Stodoła. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są jeszcze dostępne w sprzedaży. Poniżej ceny wejściówek (miejsca siedzące):

  • 149 PLN – III Kategoria 
  • 175 PLN – II Kategoria 
  • 199 PLN – I Kategoria

W projekcie „BooCheeMish” uczestniczy Skiller, bułgarski mistrz świata w beatboxingu z 2012 roku. Aleksandar Deyanov unika hip-hopowych inspiracji, traktując beatbox jako sztukę wokalną i sięgając do różnorodnych tradycji muzycznych. Występował m.in. z Shaggy’m, Stereo MCs i Transglobal Underground. Skład uzupełniają perkusjonista David Kuckhermann i orkiestra smyczkowa.

%%REKLAMA%%

Koncert „BooCheeMish” będzie podzielony na trzy części. W pierwszej z nich wystąpią pieśniarki z The Mystery Of The Bulgarian Voices w tradycyjnym repertuarze, wspomagane przez Skillera, w drugiej Lisa Gerrard wykona swoje utwory w towarzystwie chórzystek i Skillera, a w trzeciej zaprezentowane zostaną kompozycje przygotowane specjalnie na tę okazję i wykonane a’capella przez chór i Lisę Gerrard. Będą niespodzianki, partie solowe, improwizacje i nieustające zderzenia pozornie nieprzystających do siebie muzycznych tradycji, które dzieli ponad tysiąc lat.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także