Matt Heafy (Trivium) śpiewa świąteczne piosenki [WIDEO]

/ 26 grudnia, 2017

Matt Heafy, wokalista Trivium, lubi na swoim kanale Youtube umieszczać akustyczne przeróbki różnych piosenek. Tym razem na warsztat wziął piosenki świąteczne.

Bruce Dickinson był zaskoczony, że zastąpił go Blaze Bayley

Zaczął od „RiverJoni Mitchell, o której napisał:

W domu Heafych w grudniu zawsze rozbrzmiewają świąteczne piosenki i oglądamy świąteczne filmy. To zdecydowanie nasza ulubiona pora roku.

W tym roku Ashley zasugerowała, żebym wykonał „River” Joni Mitchell. To ciekawa, smutna piosenka świąteczna, więc postanowiłem zacząć od niej.

Kolejnym utworem był „Mele KalikimakaBinga Crosby’ego.

To jedna z moich ulubionych świątecznych piosenek. Została kapitalnie wykorzystana w scenie z basenem w filmie „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju”.

Jako trzeci utwór został wykonany „Blue ChristmasElvisa Presleya. Tutaj Matt skomentował krótko:

O rety, uwielbiam śpiewać Elvisa!

Na koniec wybrał kolejne klasyczne nagranie, czyli „Have Yourself A Merry Little ChristmasFranka Sinatry. Heafy też skomentował krótko.

Gdybym tylko zawsze potrafił śpiewać w tej skali.

Trivium w Polsce

W tym roku Trivium wydał nowy album, „The Sin And The Sentence”, a 25 marca 2018 roku przyjedzie na koncert do Polski, występując w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Bilety kosztują 90 PLN (100 PLN w dniu koncertu), a supportem Trivium będą Power Trip i Venom Prison.

Trivium powstał w 2000 roku w Orlando na Florydzie i przez kilka lat najbliżej było mu do stylu metalcore. Wokalista Matt Heafy, muzyczny erudyta i niestrudzony poszukiwacz, z czasem zaczął dodawać nowe elementy do stylu muzyki Trivium. I odniósł sukces, bo płyty zespołu rozeszły się na świecie w paru milionach egzemplarzy. Matt nie bał się też ryzykować, bo tym było między innymi postawienie na mocno sztuczne brzmienie płyty „Vengeance Falls", nadane przez Davida Drainmana z Disturbed.

Trivium pierwszy raz odwiedził Polskę już w 2005 roku, grając w warszawskiej Proximie. Kolejne koncerty spotykały się z coraz większym zainteresowaniem, a w tym roku grupa była jedną z gwiazd Przystanku Woodstock.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także