Max Cavelera (ex-Sepultura): Mieliśmy koncertować z Nirvaną

/ 18 października, 2017

Nie tak dawno w wywiadzie lider Foo Fighters, Dave Grohl, powiedział, że w pewnym momencie miał pomysł, aby Nirvana, w której grał na perkusji, zabrała na wspólną trasę brazylijską formację Sepultura. Teraz te słowa potwierdza Max Cavalera

Slipknot udostępnił koncertową wersję „Psychosocial”

Na pytanie zadane przez Alternative Nation, Cavalera odpowiedział:

Tak, on [czyli Grohl – przyp. szy] i basista Nirvany rozmawiali na ten temat. Chcieli nas zabrać oraz grupę Dead Kennedys – to byłaby szalona trasa. Sepultura, Dead Kennedys i Nirvana – to byłaby jedna z najlepszych tras koncertowych w historii. Ale to niestety się nie wydarzyło, ponieważ Kurt [Cobain] wcześniej odszedł.

Dave jest fanem moich rzeczy, poprosiłem go, aby napisał wstęp do mojej książki. Czuł się naprawdę zaszczycony. Kocha „Roots”, to jedna z jego ulubionych płyt w historii. Dlatego też bardzo się cieszę, że mogłem go poznać – to naprawdę wspaniały gość. 

Dave Grohl zdradził w rozmowie z „Mojo”, że to właśnie wspomniany krążek Sepultury,„Roots”, jest dla niego wyznacznikiem potężnego brzmienia i zawsze porównuje do niego swoje płyty.

Grohl powiedział:

Ten album stał się probierzem wszystkich płyt Foo Fighters na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Nasza płyta brzmi całkiem dobrze, ale sprawdźmy jak wypada w porównaniu z Sepulturą. Nie ma szans, żebyśmy się do niej nawet zbliżyli. Ale daje perspektywę ciężkości. „Roots” to najpotężniejszy brzmieniowo album, jaki kiedykolwiek słyszałem. Przy nim wszystko inne brzmi jak pchle pierdy.

Tymczasem Max przygotowuje się do wydania nowej płyty swojego zespołu Cavalera Conspiracy, w którym gra wraz ze swoim bratem, Igorem. Czwarty album długogrający będzie zatytułowany „Psychosis” i ukaże się na rynku 17 listopada nakładem Napalm Records. Na nadchodzącej płycie znajdzie się 9 premierowych kompozycji, tak prezentuje się tracklista:

  1. Insane
  2. Terror Tactics
  3. Impalement Execution
  4. Spectral War
  5. Crom
  6. Hellfire
  7. Judas Pariah
  8. Psychosis
  9. Excruciating

Zespół Cavalera Conspiracy powstał w 2007 roku z inicjatywy braci Maxa i Igora Cavalerów (ex-Sepultura), którzy pojednali się po latach wzajemnej niechęci. Skład uzupełnił także gitarzysta SoulflyMarc Rizzo, a na basie zagrał gitarzysta zespołu GojiraJoe DuplantierDuplantier jednak wkrótce odszedł z zespołu, ze względu na zobowiązania z własną grupą. Debiutancki album Cavalera Conspiracy ukazał się w 2008 roku pod tytułem „Inflikted”. Kolejne płyty to „Blunt Force Trauma” (2011) i „Pandemonium” (2014). Cavalera Conspiracy bardziej niż Soulfly Sepultura kieruje się w stronę brzmienia hardcore i grindcore.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także