Metallica chwali najlepszą decyzję pierwszego menadżera

/ 12 czerwca, 2017

Zespół Metallica niemal od początku swojej kariery jako intro stosuje fragment ścieżki dźwiękowej z filmu „Dobry, zły i brzydki”, skomponowaną przez Ennio Morricone. James Hetfield wyjawił, skąd wziął się ten pomysł.

Wygraj biografię zespołu System Of A Down

Wokalista Metalliki powiedział, kto wpadł na pomysł wykorzystania utworu „The Ecstasy Of Gold” w formie intro:

Wykorzystujemy muzykę z tego filmu chyba od 1983 albo 1984 roku. Wcześniej mieliśmy okropne intro z coraz szybciej bijącym sercem, ale nasz pierwszy menadżer powiedział: „To jest do bani. Mam dla was coś znacznie lepszego”. Puścił nam „The Ecstasy Of Gold” i była to jedna z najfajniejszych rzeczy, jaką zrobił nasz pierwszy menadżer. Właściwie to jedyna rzecz, jaką po sobie zostawił.

The Ecstasy Of Gold” grane przed koncertem Metalliki pochodzi ze ścieżki dźwiękowej filmu, ale nie zawsze tak było. Podczas koncertów z orkiestrą symfoniczną, które trafiły na album „S&M” utwór ten wykonywany był na żywo przez orkiestrę pod batutą Michaela Kamena. Metallica nagrała także własną wersję „The Ecstasy Of Gold” na składankę „We All Love Ennio Morricone” z 2007 roku. Utwór ten wykonała na żywo w 2009 roku w Danii.

Metallica – „The Ecstasy Of Gold”

Metallica nagra kolejną symfoniczną płytę?

Kirk Hammett w wywiadzie dla radia 105.7 Point zastanawiał się czy Metallica mogłaby nagrać kolejną płytę z orkiestrą albo z kowerami:

Okres płyt „Load”, „Reload”, „Garage Days Re-Revisited” [sic!] i „S&M” był bardzo pracowity, nie przypominam sobie, byśmy od tamtej pory coś podobnego zrobili. Byłoby miło do tego powrócić, bo koncertowaliśmy, promując płytę, ale wydawaliśmy nowe rzeczy, które zmieniały wydźwięk trasy, wprowadzały nowe, fajne piosenki i inne czynniki.

Kiedy ukazał się „S&M” nagle graliśmy z orkiestrą i było to coś innego. Gdybyśmy mogli znowu zrobić coś podobnego, byłoby wspaniale. Ale to wielka maszyna i czasami sterowanie nią wymaga czasu oraz wysiłku.

Album „S&M” zarejestrowano w kwietniu 1999 roku w Berkeley. Metallice towarzyszyła orkiestra San Francisco Symphony pod batutą Michaela Kamena.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także