Przystanek Woodstock 2017. Znamy zwycięzców Złotego Bączka

/ 12 czerwca, 2017

W plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszyscy wykonawcy, którzy rok wcześniej wystąpili na Przystanku Woodstock – zarówno na Dużej, jak i Małej Scenie. 

Wygraj biografię System of a Down

Cały plebiscyt składał się z trzech etapów – w każdym z nich lista wykonawców stopniowo malała, bowiem do finału w każdej z kategorii awansowało wyłącznie trzech artystów. Oto laureaci tegorocznego Złotego Bączka

  • Hey (Duża Scena, Polska)
  • Bring Me The Horizon (Duża Scena, zagranica)
  • Materia (Mała Scena, Polska)
  • Nine Treasures (Mała Scena, zagranica)

Hey: „Prędko prędzej” 

Złoty Bączek to nagroda w postaci mosiężnej statuetki. Przyznawana jest od 1995 roku, od 2003 zwycięzcy zostają wyłaniani w wyniku internetowego plebiscytu. Rywalizują o to wykonawcy, którzy w czasie poprzedniego Przystanku wystąpili na Dużej i Małej Scenie. W 2016 po raz pierwszy zostały wręczone 4 Złote Bączki – za występy na Dużej Scenie (zespół z Polski oraz zagraniczny) i analogicznie: zespoły występujące na Małej Scenie. Zwycięzcy zostają zapraszani na kolejną edycję Przystanku Woodstock i jeśli zaproszenie przyjmą – zagrają na głównej scenie festiwalu.

W zeszłym roku po nagrodę sięgnęli: Decapitated i Modestep, Finnegan's Hell i Grubson.

Przystanek Woodstock 2017 – najważniejsze informacje

23. edycja Przystanku Woodstock, czyli największego festiwalu w Polsce oraz jednego z największych w całej Europie, odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 w Kostrzynie nad Odrą. 

Lista wykonawców rośnie z tygodnia na tydzień. Organizatorzy stopniowo ujawnioną nazwy kolejnych artystów, których usłyszymy w Kostrzynie nad Odrą. W tym roku na pewno będą to między innymi: ArchiveAmon Amarth, Trivium, Blues Pills, Orange Goblin, The Exploited, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao, Slaves, Prong, Frank Turner, Wilki, Domowe Melodie, Łąki Łan i Clock Machine.

Organizatorem Przystanku Woodstock jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także