Metallica na Grammy 2017. Zobacz występ z Lady Gagą

/ 13 lutego, 2017

Wczoraj podczas ceremonii wręczenia Nagród Grammy zespół Metallica wystąpił z piosenkarką pop, Lady Gagą.

Grammy 2017. Wyniki

Wspólny występ Metalliki i Lady Gagi był jednym z najbardziej oczekiwanych koncertów na tegorocznej ceremonii wręczenia Nagród Grammy. Artyści wykonali wspólnie utwór „Moth Into Flame” pochodzący z wydanej w 2016 roku płyty Metalliki „Hardwired… To Self-Destruct”. Zobacz występ poniżej.

Metallica i Lady Gaga: „Moth Into Flame”

Metallica nie pierwszy raz zaskoczyła duetem podczas ceremonii wręczenia Nagród Grammy. W 2014 roku zespół wykonał z chińskim pianistą Lang Langiem utwór „One”. Do innych, znanych duetów w jakich brała udział Metallica zalicza się ten z Marianne Faithfull w utworze „The Memory Remains” z albumu „Reload” i budząca wiele kontrowersji współpraca z Lou Reedem, której owocem był album „Lulu” – przez jednych chwalony za przełamywanie barier, a przez innych krytykowany.

Lady Gaga znana jest z wypowiedzi, które świadczą o jej fascynacji muzyką heavymetalową. Jako swoje inspiracje podaje między innymi Iron Maiden i Black Sabbath. Fotografowała się między innymi z członkami Anthrax i Marilynem Mansonem. Niedawno w rozmowie z Zane’em Lowe z „Apple Music” Lady Gaga wyjawiła, że pomysł duetu z Metallicą narodził się w domu aktora Bradleya Coopera, gdzie spotkała się z Larsem Ulrichem. Powiedziała także:

Widziałam Metallicę na żywo. To znaczy, widziałam ich kilka razy na żywo, ale widziałam ich ostatnio i muszę ci powiedzieć, że ci faceci grają lepiej niż kiedykolwiek w swoim życiu.

Metallica była nominowana w tym roku do Grammy w kategorii „Najlepsza rockowa piosenka” za utwór „Hardwired”, jednak przegrała z Davidem Bowiem i jego „Blackstar”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także