Metallica zarobiła zawrotną sumę na koncertach

/ 15 lutego, 2019

Jak podaje magazyn „Billboard” trasa koncertowa Metalliki, promująca album „Hardwired… To Self-Destruct”, która wystartowała pod koniec 2016 roku, zarobiła 155,9 milionów dolarów. Aktualna część trasy, która wystartowała w styczniu 2019 roku w USA i właśnie dobiega końca, zarobiła ponad 14,4 miliona dolarów.

Kirk Hammett mówi, w czym Metallica jest lepsza od innych zespołów

To jednak jeszcze nie koniec. Latem wystartuje stadionowa trasa po Europie, która dotrze także do Polski. 21 sierpnia Metallica wystąpi na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie Ghost.

„Billboard” podał też wyniki najlepiej zarabiających koncertów w ostatnich miesiącach. Na szczycie znalazł się Elton John, który styczniową serią koncertów zarobił prawie 19 milionów dolarów. Na drugim miejscu uplasowali się Guns N’ Roses, których jesienne koncerty w Azji i USA przyniosły 11 milionów dolarów, a Metallica zajęła trzecie miejsce – między 20 stycznia a 1 lutego zarobiła ponad 10 milionów dolarów.

%%REKLAMA%%

Metallica wydała 1 lutego akustyczną płytę koncertową „Helping Hands… Live & Acoustic at The Masonic” tylko na winylu i w formie streamingu. To zapis charytatywnego koncertu z listopada 2018 roku na rzecz organizacji All Within My Hands, powołanej przez sam zespół.

Więcej o tej płycie i akustycznych koncertach Metalliki w marcowym numerze „Teraz Rocka”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także