Pol'and'Rock Festival: Metalowa gwiazda zagra w Kostrzynie

/ 12 marca, 2018

2 sierpnia 2018 roku na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival zagra francuski zespół Gojira. Będzie to kolejna już wizyta tej grupy w naszym kraju.

South By Southwest z polskim akcentem

Gojira dołącza w ten sposób do innych gwiazd, które wystąpią w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą, a są nimi: Blues Pills, Booze & Glory, Goo Goo Dolls, Arch Enemy, Lao Che czy The Inspector Cluzo.

Działający od 23 lat Przystanek Woodstock w tym roku zadebiutuje pod nazwą Pol’and’Rock Festival. Nadal będzie to festiwal niebiletowany i niekomercyjny. Dlaczego doszło do tej niespodziewanej zmiany? Oddajmy głos Owsiakowi:

Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać. Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Przy okazji 24-tej edycji nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa.

Organizatorem Przystanku Woodstock (obecnie PolAndRock Festival​u) jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w taki sposób dziękuje młodzieży za zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, darmowy (niebiletowany), a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału Wielkiej Orkiestry.

W ubiegłym roku na festiwalu zagrali m.in. Archive, Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, The Qemists, Nothing But Thieves, Mando Diao i Nocny Kochanek.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także