X Japan powraca z członkami Limp Bizkit i Guns N' Roses

/ 13 marca, 2018

Japoński zespół metalowy X Japan ogłosił dwa koncerty w Tokio, z okazji 10. rocznicy reaktywacji. Koncerty odbędą się w Zepp DiverCity i pojawią się na nich specjalni goście.

Pol'and'Rock Festival z metalową gwiazdą w składzie

Tymi gośćmi będą gitarzysta Limp Bizkit, Wes Borland, oraz gitarzysta Guns N’ Roses, Richard Fortus. Obaj zagrali już z X Japan w 2008 roku. X Japan będzie także jedną z gwiazd kalifornijskiego festiwalu Coachella, który odbędzie się 14 i 21 kwietnia 2018 roku. Będą to pierwsze koncerty grupy po operacji kręgosłupa u perkusisty, Yoshiki Hayashi.

Yoshiki Hayashi poddał się wiosną 2017 roku w Los Angeles operacji wszczepienia sztucznego dysku.

Intensywny styl gry na bębnach sprawił, że Yoshiki nabawił się problemów z szyjnym odcinkiem kręgosłupa, a konkretnie na wysokości kręgów C5 i C6. Okazało się, że wymagana jest skomplikowana operacja wszczepienia dysku.

X Japan został założony w 1982 roku przez perkusistę Yoshikiego oraz wokalistę Toshiego. Pierwotnie grupa działała pod nazwą X i szybko zdobyła popularność, stając się jednym z najsłynniejszych przedstawicieli muzyki metalowej i stylu visual kei z Japonii. X Japan zadebiutował w 1988 roku albumem „Vanishing Vision” i do 1996 roku wydał jeszcze cztery płyty, ostatnią pod tytułem „Dahlia”.

We wrześniu 1997 roku X Japan ogłosił zakończenie działalności, jednak reaktywował się w 2007 roku i od tamtej pory dał mnóstwo cieszących się wielkim zainteresowaniem koncertów na całym świecie. Grupa już od kilku lat odkłada premierę szóstego albumu, który pierwotnie miał być wydany w 2011 roku. Jeszcze w kwietniu 2017 roku Yoshiki zapewniał, że płyta ukaże się w ciągu „najbliższych miesięcy”.

X Japan słynie z widowiskowych koncertów, a ich muzyka zespołu ma metalowy czad i symfoniczny rozmach.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także