Michael Jackson. Niepublikowany teledysk artysty w sieci [WIDEO]

/ 8 sierpnia, 2018
W 1982 roku na rynku ukazał się najsłynniejsza płyta w dyskografii Michaela Jacksona, czyli szósty studyjny krążek zatytułowany „Thriller”, na którym znalazły się takie legendarne utwory, jak m.in. „Beat It”, „Billie Jean”, „Human Nature” czy „Baby Be Mine”. Na albumie pierwotnie miał znaleźć się także „Behind the Mask”, ale do tego ostatecznie nie doszło…

Zapowiedziano musical dotyczący życia Michaela Jacksona. Kiedy premiera?

Zupełnie nieoczekiwanie wczoraj w sieci pojawił się nowy klip Króla Popu stworzony właśnie do wspomnianej wyżej kompozycji, która w rzeczywistości jest kowerem piosenki z repertuaru japońskiej formacji Yellow Magic Orchestra z 1979 roku. Nie trafiła ona na album „Thriller” w związku z kłopotami z prawami autorskimi.

W 2010 roku nagranie „Behind the Mask” w wykonaniu Michaela Jacksona pojawiło się na pośmiertnym albumie artysty zatytułowanym „Michael”, ale dopiero teraz światło dzienne ujrzał w końcu oficjalny klip, za który odpowiada duet Agressive. Możecie się z nim zapoznać poniżej:

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku po zatruciu propofolem w wieku 50 lat. Solową karierę rozpoczął w 1979, zaś szczyt jego popularności przypadł na przełom lat 80. i 90. XX wieku, kiedy to na rynku ukazały się następujące albumy: wspomniany wcześniej „Thriller” (1982), a także „Bad” (1987) oraz „Dangerous” (1991). To właśnie na nich znalazły się takie utwory, jak – oprócz wcześniej wymienionych – „The Way You Make Me Feel”„Bad”„Smooth Criminal” czy „Black or White”. Jego ostatni studyjny krążek, zatytułowany „Invincible”, ukazał się w 2001 roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także