Michael Kiske opowiada o powrocie do Helloween

/ 9 lutego, 2017

Na wstępie warto przypomnieć, że do grupy powrócili pierwszy i drugi wokalista, czyli Kai Hansen, który również grał na gitarze w latach 1984-1986, oraz Michael Kiske, który dołączył do Helloween w 1986, a rozstał się z kapelą w 1993. Zagrają więc po raz pierwszy od długiego czasu z dawnymi kolegami: gitarzystą Michaelem Weikathem i basistą Markusem Grosskopfem.

Helloween w Encyklopedii TerazRock.pl

Nie oznacza to jednak, że wokalista Andi Deris (w grupie od 1994), gitarzysta Sascha Gerstner (od 2002), a także pałker Daniel Loble (od 2005) odchodzą z zespołu. Wręcz przeciwnie – podczas światowej trasy koncertowej „Pumpkins United” na scenie zobaczymy wszystkich. To znaczy: Deris i Kiske w roli wokalistów, Hansen, Weikath i Gerstner na gitarach, a Grosskopf z Loble stworzą sekcję rytmiczną.

W wywiadzie dla TNT Radio Rock, Michael Kiske, opowiedział m.in. o tym, jak naprawił swoje relację z gitarzystą Michaelem Weikathem. Doszło do tego w 2013 podczas festiwalu Sweden Rock.

Pierwszą rzeczą, którą do mnie powiedział było zdanie: „Co takiego ci zrobiłem, że nie potrafisz mi wybaczyć?”. I wtedy zdałem sobie sprawę, że wybaczyłem mu już dawno temu. Tak to się wszystko zaczęło. Naprawdę nie mogę być dłużej na nich wściekły. Czasem nie jest to łatwe do zrozumienia dla ludzi, kiedy mówisz coś takiego. Dlatego przyszło mi to łatwo, żeby o tym wszystkim zapomnieć i zacząć ponownie z nimi rozmawiać. Zdałem sobie sprawę, że to będzie dla mnie dobre. Przez ten czas zyskałem duchowo. Nie chciałem tego przegapić.

Kiske opowiedział też co nieco o nadchodzącej trasie „Pumpkins United”:

Nie jest to zwykły Reunion, ponieważ nikt nie odchodzi z grupy, my po prostu razem się zbieramy, żeby świętować 30-lecie zespołu. Każdy będzie śpiewał utwory ze swojej ery. Może zrobimy także kilka duetów.  A może ja zaśpiewam piosenkę Andiego, a on moją. Spróbujemy uczynić z tego niesamowite widowisko. Zainwestowaliśmy sporo pieniędzy w scenografię, pojawią się na pewno duże ekrany. Chcemy, żeby to była wyjątkowa rzecz.   

Na razie, niestety, Polski w rozpisce trasy „Pumpkins United 2017/2018” nie ma Polski. Najbliżej Helloween naszego kraju zagra 25 listopada w Pradze oraz dzień później w Bratysławie. Nie ma jednak co tracić nadziei – to dopiero początek trasy. Szansa więc na zobaczenie siedmioosobowego składu Helloween w naszym kraju wciąż jest duża.

Poniżej zapowiedź tej trasy:

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także