Mike Portnoy (ex-Dream Theater) marzy o współpracy z liderem Opeth

/ 19 października, 2017

Mike Portnoy to muzyk, który na nudę raczej narzekać nie może. Na przestrzeni lat udzielał się w wielu zespołach. Obecnie pochłonięty jest pracą w grupie Sons of Apollo, ale – jak sam twierdzi – znalazłby czas na współpracę z liderem szwedzkiej formacji Opeth.

Hunter prezentuje nowy utwór

W wywiadzie dla Prog Magazine były perkusista Dream Theater powiedział:

Szczerze go uwielbiam. Można powiedzieć, że jesteśmy bratnimi duszami. Po pierwsze, kocham muzykę, którą tworzy. Nie znajdziecie większego fana Opeth ode mnie. Uwielbiam wszystkie ich krążki: od tych najcięższych, aż do najbardziej progresywnych. Kiedy je połączysz, otrzymasz „brutalno-piękną” muzykę. Bardzo ona mnie porusza, mówię to jako fan.

Obaj jesteśmy entuzjastami muzyki, jej historii, a także kolekcjonujemy płyty. Kiedy się spotykamy, możemy rozmawiać o rock'n'rollu i jego historii godzinami. Uwielbiam go i podziwiam. Jest jedną z osób, z którą chciałbym współpracować. 

Kiedy grałem jeszcze w Dream Theater i wspólnie koncertowaliśmy, to ciągle myśleliśmy o takim projekcie. Rozmawiamy na ten temat od jakiś 10 czy 15 lat. Czekamy tak naprawdę na odpowiedni moment. Myśl o tej współpracy wciąż mnie elektryzuje i cierpliwie na nią czekam. Mógłbym ją zacząć nawet jutro – Mike o tym doskonale wie.

Myślę, że on jest wciąż niezdecydowany. Oczywiście, ja jestem świetny w ogarnianiu 87 zespołów jednocześnie. On z kolei pewnie myśli: „Czy mogę to zrobić? Czy to odpowiedni moment? Co z tego ostatecznie wyjdzie?”.

Cały czas go zaczepiam: „Mike, kumplu, cokolwiek z tego wyjdzie, to będzie świetne – zamknijmy się w pokoju i pograjmy trochę wspólnie”.

Mike Portnoy od czasu opuszczenia Dream Theater (w 2010 roku) występował bądź nagrywał z takimi wykonawcami jak: Avenged Sevenfold, Transatlantic, Adrenaline Mob, Neal Morse, Flying Colors, The Winery Dogs, Bigelf i Metal Allegiance.

Perkusista obecnie skupia się na swojej najnowszej supergrupie – Sons of Apollo. W skład zespołu oprócz Portnoya, weszli Derek Sherinian, Ron Thal, Billy Sheehan oraz Jeff Soto. Debiutancki album formacji zatytułowany „Psychotic Symphony” ukaże się 20 października, czyli już jutro. Z kolei w przyszłym roku Sons of Apollo ma ruszyć w wielką, światową trasę koncertową. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także