Obok Baroness w Polsce pojawi się jeszcze jedna gwiazda. Będzie moc!

/ 19 czerwca, 2024

Do zespołu Baroness, który w listopadzie zagra w Polsce, dołączyła kolejna gwiazda.


Właśnie podano, że obok Baroness na koncercie w Polsce pojawi się zespół Graveyard. Formacje zagrają 3 listopada w krakowskim Studiu i to w towarzystwie gościa specjalnego – doomowego Pallbearera.

Graveyard, rock’n’rollowcy ze Szwecji, dali świetny występ na Mystic Festival, a frontman Joakim Nilsson uświetnił festiwalowy hymn, „I Would Follow You Babe”, swoimi wokalami. Zespół objeżdża świat z szóstym albumem, adekwatnie zatytułowanym „6”, i już w listopadzie trafi z nim ponownie do nas.

Baroness uwielbiają grać w Polsce!

Baroness wielokrotnie koncertował w Polsce, a John Baizley ma z tych koncertów znakomite wspomnienia i nie może doczekać się powrotu. W wywiadzie dla „Teraz Rocka” lider zespołu Baroness powiedział:

Ciągle powtarzam, że każdy koncert w Polsce to najbardziej ekscytujące, ciepłe przyjęcie całej trasy. Kraje takie jak Polska, Hiszpania, Portugalia zawsze przyjmują nas z wielkim entuzjazmem. Polska publiczność była dla nas wspaniała przez te wszystkie lata. Pierwszy raz w Polsce graliśmy na Asymmetry Festival w 2009 roku, a potem w wielu małych klubach i zawsze było dziesięć razy bardziej dziko niż w innych krajach. Ludzie wspinali się na scenę, na rusztowania. Muszę to powiedzieć: Bardzo nam się podoba w Polsce, to zawsze jeden z najjaśniejszych punktów trasy. Piękny kraj z niezwykłymi ludźmi. Nie mogę się doczekać powrotu, zawsze powtarzam naszemu agentowi: Załatw nam koncert w Polsce, proszę! Nie wiem dlaczego gramy tylko jeden koncert w Polsce na trasie.

Poniżej nagranie z wywiadu:

KOMENTARZE

Przeczytaj także