OLiS: Aż sześć nowości w pierwszej dziesiątce, w tym na szczycie

/ 14 maja, 2018

Oficjalna Lista Sprzedaży, czyli OLiS, to zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w danym tygodniu na polskim rynku. Najnowsze notowanie obejmuje okres za dni od 20 kwietnia do 3 maja. W tym czasie na polskim rynku obrodziło w nowości.

Metallica miała rację w sprawie Napstera

Na pierwszym miejscu zadebiutował album „V8T’ rapera Kali – to przedstawiciel popularnego ostatnio nowoczesnego rapu. Urodzony w 1981 roku raper znany jest z udziału w takich zespołach jak Firma i Ganja Mafia, a jego poprzednie solowe płyty uzyskiwały status Złotych i Platynowych.

Kolejną nowością jest album „44/876Stinga i Shaggy’ego, który zadebiutował na pozycji trzeciej. To wynik współpracy dwóch odmiennych artystów i międzygatunkowego połączenia. Więcej o tej niezwykłej współpracy możecie przeczytać w majowym numerze „Teraz Rocka”.

Kolejne nowości w pierwszej dziesiątce to Gruby Mielzky i „Komik z depresją” (pozycja 5), Artur Andrus i „Sokratesa 18” (pozycja 7), Kartky i „Blackout” (pozycja 8) oraz Uniatowski i „Metamorphosis” (pozycja 9). Poza pierwszą dziesiątką zadebiutowała płyta A Perfect CircleEat The Elephant” (pozycja 14).

Zeszłotygodniowy lider Taconafide spadł z miejsca pierwszego na drugie, a Behemoth, który koncertowym albumem „Messe Noire” znalazł się w pierwszej dziesiątce, w tym tygodniu spadł poza notowanie.

Oto jak wygląda pierwsza dziesiątka OLiS:

  1. Kali – „V8T”
  2. Taconafide – „Soma 0,5 mg”
  3. Sting & Shaggy – „44/876”
  4. The Doors – „The Very Best Of”
  5. Gruby Mielzky – „Komik z depresją”
  6. Kękę – „To tu”
  7. Artur Andrus – „Sokratesa 18”
  8. Kartky – „Blackout”
  9. Uniatowski – „Metamorphosis”
  10. Margaret – „Monkey Business”

rf | fot. Alice and Matt

KOMENTARZE

Przeczytaj także