Panic! At the Disco kończy działalność po prawie 20 latach na scenie

/ 24 stycznia, 2023

Brendon Urie, lider zespołu Panic! At the Disco, opublikował obszerne oświadczenie, w którym tłumaczy decyzję o zakończeniu działalności popularnej grupy.


Zespół Panic! At the Disco, który w ostatnich latach był raczej solowy projektem Brendona Uriego, po zapowiedzianej na ten rok trasie koncertowej kończy działalność. Informację taką przekazał w obszernym oświadczeniu lider pochodzącego z Las Vegas poprockowego projektu.

Fragmenty oświadczenia prezentujemy poniżej:

To była niesamowita podróż. Dorastając w Vegas, nigdy nie wyobrażałem sobie nawet, gdzie życie mnie zabierze. Że odwiedzę tyle wspaniałych miejsc i poznam tyle fantastycznych osób, które później zostaną moimi przyjaciółmi.

Ale każda podróż musi się zakończyć, aby nowa mogła się rozpocząć. Próbowaliśmy zachować to dla siebie, choć niektórzy z was mogli się domyślać… [Mojej żonie] Sarze i mnie niedługo urodzi się dziecko! Perspektywa bycia ojcem i obserwowania, jak moja żona staje się matką, jest ekscytująca. Nie mogę się doczekać tej kolejnej przygody.

To powiedziawszy, zamierzam doprowadzić ten rozdział mojego życia do końca i skupić swoją uwagę oraz energię na mojej rodzinie, a to oznacza koniec Panic! At The Disco. Dziękuję wam wszystkim za ogromne wsparcie przez te lata.

Brendon Urie jest niekwestionowanym liderem Panic! At the Disco. W 2015 roku przekształcił on zespół w solowy projekt. Zajmował się pisaniem i komponowaniem nowych utworów, zapraszając do studia i na trasę różnych, akurat pasujących mu do koncepcji muzyków.

Dyskografię formacji zamyka album „Viva Las Vengeance” z 2022 roku. Panic! At the Disco zakończy działalność po zagraniu zapowiedzianej jakiś czas temu trasie po Europie.

KOMENTARZE

Przeczytaj także