Phil Collen opuszcza trasę Def Leppard

/ 26 maja, 2018

Jak podaje serwis „Blabbarmouth”, gitarzysta Phil Collen musiał zrezygnować z udziału w trasie zespołów Def Leppard i Journey z powodów rodzinnych. Nie wiadomo, czy gitarzysta powróci na tę trasę, wiadomo natomiast, że jego zastępcą został Steve Brown z zespołu Trixter. Brown zastępował w latach 2014-2015 drugiego gitarzystę Def Leppard, Viviana Campbella.

Bilety na The Rolling Stones w Pradze wciąż dostępne

Def Leppard aktualnie jest w trakcie trasy koncertowej z Journey, która z przerwami potrwa do października 2018 roku.

Rock And Roll Hall Of Fame nie dla Def Leppard

Phil Collen w jednym z niedawnych wywiadów przyznał, że Rock And Roll Hall Of Fame wywołuje u niego mieszane uczucia:

Tak naprawdę na ten temat nie rozmawiamy. Jedynie mówimy, że to żałosne, że wciąż się tam nie znaleźliśmy. Wszyscy o tym mówią. Jesteśmy rockowym zespołem, który sprzedał 100 milionów albumów, większość z nich w Ameryce. Jesteśmy prawdziwym rockowym zespołem. Trzymamy się razem od 30, prawie 40 lat, fakt że nie zostało to zauważone jest, delikatnie mówiąc, czymś dziwnym. Ta sprawa nas nie zajmuje. To problem kogoś innego, a nas, tak szczerze, to nie obchodzi.

Rock And Roll Hall Of Fame odbywa się corocznie od 1986 roku. W pierwszym roku działalności do Galerii wprowadzono między innymi takie sławy, jak Chuck Berry, James Brown, Ray Charles, Buddy Holly, Elvis Presley i Jerry Lee Lewis. Nominacje wybierane są na podstawie głosowania około 900 ekspertów od muzyki rockowej, złożonych z m.in. artystów, przedstawicieli branży muzycznej czy dziennikarzy. Włączani są artyści, którzy uzyskają ponad 50% głosów.

rf | fot. Ross Halfin

KOMENTARZE

Przeczytaj także