Pink Floyd powróci? Nick Mason szczerze odpowiada [TYLKO U NAS]

/ 29 sierpnia, 2019

O ewentualny powrót Pink Floyd członkowie zespołu pytani są regularnie. Raz mówią, że nie ma na to szans, innym razem wykazują się nieco większym optymizmem. Nie zmienia to faktu, że w obozie zespołu od wydania płyty „The Endless River” niewiele się dzieje, ale jeszcze nikt nie powiedział, że formacja zakończyła działalność i przeszła na muzyczną emeryturę.

Niedawno w Polsce gościł Nick Mason, który był gwiazdą Summer Fog Festival, więc na obszerną rozmową zaprosił go Wiesław Weiss. Panowie rozmawiali o wielu muzycznych i pozamuzycznych sprawach, a cały wywiad znajduje się w opublikowanym wczoraj numerze „Teraz Rocka”.

Wśród wielu pytań pojawiło się również to dotyczące przyszłości Pink Floyd, a oto odpowiedź Nicka Masona:

Z kolei David Gilmour po premierze The Endless River mówił, że to koniec Pink Floyd. Ale niedawno zapytany o szanse powrotu zespołu powie- dział: Pewnego dnia w przyszłości, kto wie?

Czyli to, co ja mówiłem przez lata. Ale, szczerze mówiąc, w pewnym momencie straciłem wiarę, że to się jeszcze może wydarzyć. Natomiast David rzeczywiście zaczął mówić, że to jest realne. A prawda jest taka, że… Nie wiadomo. Nie wiemy, co będzie. W tej chwili niczego nie planujemy. Znaczy, mamy plany, ale dotyczą wydawnictw historycznych, wznowień płyt, remasterów. Można więc powiedzieć, że Pink Floyd nie został jeszcze pogrzebany. Ale… W tej chwili jestem zaangażowany w zespół Saucerful Of Secrets i z mojego punktu widzenia reaktywowanie Pink Floyd nie byłoby czymś dogodnym (śmiech). Ale żaden z nas nie wie, co się wydarzy, co przyniesie przyszłość. Nie chcę więc powiedzieć: to koniec. Nie chcę powiedzieć czegoś, co zabrzmiałoby dołująco. Powiem: nigdy nic nie wiadomo. Powtórzę to za Davidem: nigdy nic nie wiadomo.

Bohaterami nowego „Teraz Rocka”, poza Nickiem Masonem, są między innymi Tool, Rammstein, Ian Gillan, Queen, Marcin Świetlicki czy Prophets of Rage. Pismo znajdziecie w kioskach w całej Polsce, a także w naszym sklepie internetowym.

%%REKLAMA%%

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także