Piotr Rogucki (Coma) tłumaczy w „Teraz Rocku” tytuł nowej płyty

/ 31 października, 2017

Kilka dni temu ukazał się nowy album zespołu Coma o dość intrygującym tytule „Metal Ballads Vol. 1”. Jak należy go rozumieć?

Bruce Dickinson nie chce pod sceną ludzi w swoim wieku

Lider Comy, Piotr Rogucki, wyjaśnia w „Teraz Rocku”, że tego tytułu nie należy odbierać kpiarsko:

Składanki w rodzaju „Metal Ballads” ukazywały się w czasach mojej młodości i były to zebrane najciekawsze, zdaniem ich twórców, utwory z danego gatunku, jakie się w danym czasie pojawiły. I ta płyta też jest czymś takim – zbiorem najciekawszych piosenek, jakie udało nam się ostatnio stworzyć. Niekoniecznie jest to spójna całość, a na pewno nie jest to album koncepcyjny, jak w naszym przypadku bywało. Poza tym nie chciałem nadawać tytułu zaczerpniętego z piosenek – na przykład „Za chwilę przestaniemy świecić”, co przez chwilę rozważaliśmy – żeby nie narzucać z góry jakiejś interpretacji całości. Bo każdy z tych utworów powinno się interpretować osobno. Zresztą, ten tytuł po prostu mi się podoba. Na pewno nie jest on prześmiewczy, nie jest żartem.

Więcej o zespole Coma możecie przeczytać w listopadowym numerze „Teraz Rocka”, w którym zespołowi poświęciliśmy wkładkę, do kupienia w kioskach, naszym sklepie i w wersji elektronicznej.

Płyta „Metal Ballads Vol. 1” promowana jest utworem „Lajki”. Teledysk do tego utworu powiązany jest z teledyskiem „Na skrótyDarii Zawiałow, w którym wystąpił Rogucki. Tak wokalistka opowiada o tym koncepcie:

Obiecywałam, że teledysk do „Na skróty” to nie koniec niespodzianek ode mnie i Piotrka Roguckiego. Zrobiliśmy coś czego chyba jeszcze nie było i co z pozoru wydawało się szalone i dość nierealne. A jednak! Oto tak zwany prequel historii, która toczy się w „skrótach” – sprawdźcie jak doszło do tego, że chciałam utopić Roguckiego! Teledysk Coma do utworu „Lajki” to mój malutki debiut aktorski, więc proszę otoczcie mnie falą wyrozumiałości. Dziękujemy wszystkim, którzy bardzo ciężko pracowali na planie obu teledysków, reżyseria to oczywiście wspaniała Dominika Podczaska.

Z kolei muzycy Comy dodają:

Główną rolę w naszym nowym teledysku „Lajki” zagrała Daria Zawiałow, dziękujemy za zaufanie i świetną aktorską robotę. Teledysk jest fabularną odpowiedzią na najnowszy singiel Darii „Na Skróty”.

Poniżej możecie obejrzeć oba teledyski.

Daria Zawiałow – „Na skróty”

Coma – „Lajki”

A co Wy myślicie o nowym albumie Comy? Napiszcie w komentarzach.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także