Pol'and'Rock Festival 2018 z kolejną pozytywną opinią!

/ 28 czerwca, 2018

Tegoroczny Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą, zbliża się wielkimi krokami. Jeden z największych festiwali muzycznych na świecie otrzymał kolejną pozytywną opinię – wystosował ją Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wielkopolskim.

Judas Priest zagrają na Pol'and'rock Festival. Oficjalne potwierdzenie!

Przypomnijmy: organizator festiwalu, na mocy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zwrócił się do najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, takich jak m.in. straż pożarna, policja, czy – właśnie – inspektorat sanitarny, z prośbą o wydanie opinii na temat przygotowanego wcześniej planu zabezpieczenia imprez. Opinie są niezbędne, aby uzyskać zgodę na przeprowadzenie festiwalu. 

Bezpieczeństwo uczestników Festiwalu to dla nas absolutnie najważniejszy element prac przygotowawczych do imprezy. A także największa pozycja w budżecie. Plan zabezpieczenia to tak naprawdę bardzo obszerny dokument, który zawiera sumę 23 lat doświadczeń w organizacji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Wielokrotnie w ciągu tych lat słyszeliśmy i czytaliśmy, że jest to również „najbezpieczniejszy festiwal”, co jest dla nas docenieniem wszystkich starań w przygotowaniu imprezy. Teraz czekamy na pozostałe opinie i mamy nadzieję, że tym razem nikt, kto nie zna tego Festiwalu, nie narzuci konieczności nadania statusu imprez o podwyższonym ryzyku. Pod dwuletnich doświadczeniach wiemy, że byłoby to oderwaniem od rzeczywistości

– powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy festiwalu. 

Kilka dni temu Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała pierwszą pozytywna opinia, która dotyczyła zabezpieczenia medycznego.

Na tegorocznej edycji festiwalu zaprezentują się tacy artyści, jak m.in. Judas PriestArch Enemy, Goo Goo Dolls, Booze and Glory, In Flames, Big Mountain, Blues Pills, Dubioza Kolektiv, Gojira, Frank Carter, Lao Che, Krzysztof Zalewski, Soulfly, Hunter czy Big Cyc.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także