Polski zespół blackmetalowy zachwycił amerykańskich chrześcijan [WIDEO]

/ 27 lipca, 2018

Vin i Sori z kanału VinAnd Sori to para amerykańskich chrześcijan, którzy analizują na YouTube rockowe i metalowe utwory. Jakiś czas temu chwalili teksty i muzykę Behemotha, teraz na warsztat wzięli twórczość innego polskiego zespołu metalowego, jakim jest Mgła.

Chrześcijanie analizują teksty Behemotha

Vin i Sori wysłuchali utwór „Exercises in Futility VI” pochodzący z wydanej w 2015 roku płyty „Exercises in Futility”. Tuż po zakończeniu koncertowej wersji, byli pod wielkim wrażeniem.

Sori powiedziała:

Jestem fanką tego zespołu. Są bardzo dobrzy. Bardzo dobrze łączą porządek z chaosem.

Vin dodał:

Grają bardzo melodyjnie. Musimy posłuchać wersji studyjnej, pewnie będzie brzmiała jeszcze lepiej. Mój Boże, melodie były szalone.

Autorzy byli także pod wrażeniem wizerunku zespołu, zdolności wokalnych i instrumentalnych jego członków.

Następnie wdali się w szczegółową analizę tekstu utworu, zakończoną przyznaniem maksymalnej oceny 10/10. Cały odcinek możecie obejrzeć poniżej.

Mgła powstała w 2000 roku w Krakowie z inicjatywy Mikołaja M. Żentary, początkowo jako projekt studyjny. Grupa pierwszy koncert dała w 2012 roku. Po wydaniu kilku płyt EP i splitów, zespół zadebiutował albumem „Groza” w 2008 roku wydanym nakładem Northern Heritage Records. Do tej pory na koncie ma trzy albumy długogrające i trasy z takimi grupami jak Behemoth. „Exercises in Futility” spotkał się z pozytywnymi recenzjami w prasie polskiej i zagranicznej.

rf | fot. Northern Heritage Records

KOMENTARZE

Przeczytaj także