Prace nad „Avatar 2” idą pełną parą. A to nie koniec dobrych wieści!

/ 14 czerwca, 2018

Ostatni raz na Pandorze gościliśmy w 2009 roku i, choć film okazał się ogromnym sukcesem marketingowym, przez długie lata fani nie doczekali się jego kontynuacji. Wiadomo już jednak oficjalnie, że „Avatar 2” powstaje, a James Cameron pracuje pełną parą nad przygotowaniem kontynuacji tej epickiej przygody.

Horror „Zakonnica” na pierwszym trailerze. Będzie strasznie! [WIDEO]

Film powstaje już od ponad 130 dni. Jedna z aktorek, Zoe Saldana, potwierdziła jakiś czas temu, że zakończyła już nagrywanie swojej roli, co najlepiej pokazuje, że zdjęcia są na bardzo zaawansowanym etapie. Podczas konferencji na CineEurope James Cameron przedstawił krótki film prezentujący postępy prac na planie „Avatara 2”:

Film będzie podróżą do nigdy wcześniej nie widzianych części Pandory. Jak widać za moimi plecami, woda będzie stanowić bardzo ważną część produkcji – sporo scen będzie miała miejsce pod jej powierzchnią.

– powiedział słynny reżyser.

Podczas tego samego spotkania Cameron powiedział, że nagrywa również sceny i ujęcia z myślą o trzeciej części „Avatara”. Według wstępnych informacji „Avatar 2” ma pojawić się w kinach pod sam koniec 2020 roku, natomiast jego kolejna odsłona już rok później. Wydaje się jednak, że plany Camerona są znacznie ambitniejsze, ponieważ zapewnił, że trzy części będą dopiero początkiem przygody, którą widzowie przeżyją na Pandorze.

Czwarta i piąta odsłona mają bowiem trafić do kin kolejno w 2024 i 2025 roku. Czy te plany uda się zrealizować? Zobaczymy, ale wydaje się, że budżet, technologia i chęci są po stronie Jamesa Camerona.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także