Radiohead i Hans Zimmer połączyli siły [WIDEO]

/ 28 września, 2017

Grupa, na której czele stoi wokalista Thom Yorke, połączyła siły ze słynnym kompozytorem Hansem Zimmerem. Efekt tej współpracy możemy poznać, dzięki prequelowi serialu dokumentalnego BBC zatytułowanego „Blue Planet II” („Błękitna planeta”).

Hey zapowiada specjalny album na 25-lecie

Do sieci trafiło właśnie intro tego serialu, w którym pojawiła się kompozycja „(Ocean) Bloom” – jest to nowa wersja utworu „Bloom” grupy Radiohead, który znalazł się na albumie „The King of Limbs” z 2011 roku. W nowej wersji za wokale odpowiada Thom Yorke, za aranżację Hans Zimmer, który ma na koncie ścieżki dźwiękowe do takich filmów, jak m.in. „Gladiator”, z kolei za produkcję Russell Emanuel z Bleeding Fingers Music, w realizacji tego kawałka brała udział ponadto orkiestra BBC. 5-minutowy film, z muzyką Radiohead i Zimmera, możecie zobaczyć poniżej:

 W ten sposób Zimmer wypowiedział się na temat współpracy z grupą dowodzona przez Thoma Yorke'a:

Próbowałem być pełnym szacunku. Gdy ktoś powierza mi czyjąś pracę, wówczas pojawia się odpowiedzialność oraz respekt.

„Błękitna planeta” to najdroższy dokument w historii BBC (kosztował 7 milionów funtów). Cykl zadebiutował w Wielkiej Brytanii w 2001 roku, wówczas przed telewizorami zebrało się 12 milionów widzów. Premiera drugiej części planowana jest jeszcze na ten rok. Jako narrator ponownie pojawi się David Attenborough. 

Radiohead z nowym teledyskiem

Reedycja legendarnego albumu „OK Computer” (wydawnictwo, które opatrzone zostało podtytułem „OKNOTOK”, pojawiło się w sprzedaży 23 czerwca nakładem XL Recordings) przyniosła nam kilka premierowych kompozycji. Jedną z nich był „Lift”, do którego powstał niedawno oficjalny teledysk, w którym zobaczyć możemy podróżującego windą Thoma Yorke’a. Reżyserią zajął się Oscar Hudson.

Poza wspomnianymi trzema nieznanymi kompozycjami („I Promise”„Lift” oraz „Man of War”), które powstały podczas sesji do „OK Computer”, na wznowieniu znalazły się utwory pochodzące ze stron „B” publikowanych wówczas singli i, co oczywiste, dwanaście kompozycji znajdujących się oryginalnie na płycie Radiohead. Wszystkie nagrania zostały zremasterowane przy wykorzystaniu analogowych nagrań pochodzących z 1997 roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także