Supergrupa Chickenfoot powróci? Joe Satriani odpowiada

/ 28 września, 2017

Na samym początku przypomnijmy: Chickenfoot to supergrupa, w której w skład wchodzą: wokalista Sammy Hagar (kiedyś Van Halen), basista Michael Anthony (kiedyś Van Halen), gitarzysta Joe Satriani oraz perkusista Chad Smith (Red Hot Chili Peppers). Zespół powstał w 2008 roku i ma na koncie dwa studyjne krążki: „Chickenfoot” (2009) oraz „Chickenfoot III” (2011). 

Szczegóły nowego albumu Joe Satrianiego

Nie tak dawno, w marcu tego roku, na rynku ukazało się nowe wydawnictwo Chickenfoot zatytułowane „Best + Live”, na którym znajdziemy najlepsze i najważniejsze utwory grupy, a także wykonania koncertowe oraz… całkowicie premierowa kompozycja – „Divine Termination”. Fanów jednak najbardziej interesuje, czy zespół powróci z nowym albumem? 

Joe Satriani w radiowej rozmowie z Eddiem Trunkiem odpowiedział na to pytanie w ten sposób:

Kilka tygodni temu, kiedy wraz ze swoim zespołem byłem w drodze do Ameryki Południowej, gdzie graliśmy jeden koncert, zadzwonił telefon, gdy wsiadałem do samochodu w drodze na lotnisko, okazało się, że dzwonił Sam [Sammy Hagar – przyp. szy] i powiedział: „Chcę ci po prostu powiedzieć, że 2018 rok poświęcam na działalność Chickenfoot”. To kompletnie mnie oszołomiło, kompletnie nie wiedziałem co zrobić. Odpowiedziałem: „Wiesz Sam, obecnie jestem zajęty solowym albumem, trasą oraz koncertami z G3” . Ponadto pomyślałem: „Coś czuję, że Chad [Smith] będzie chciał pojechać na dłuższe wakacje, żeby móc odpocząć po 2,5 rocznej trasie [z Red Hot Chili Peppers] lub coś w ten deseń”. 

Nie wiem więc co się w przyszłym roku wydarzy, ale jestem pewien, że w pewnym momencie się razem spotkamy. Powiedziałem mu: „Posłuchaj, wiesz dobrze, że obecnie pracuję”, ponieważ próby przed trasą odbywaliśmy w jego studiu, dlatego też wie wszystko o moich planach, ale dodałem: „Wiesz, jeśli będę miał dzień wolny, to popracujemy razem w studiu”. Jestem więc pozytywnie nastawiony.  

Na chwilę obecną Satriani, jak wspominał w powyższym wywiadzie, jest skupiony na nowym solowym albumie, który ukaże się na początku przyszłego roku (szczegóły nadchodzącego wydawnictwa znajdziecie w linku na górze tego newsa), ale bardzo możliwe, że w przyszłym roku zespół Chickenfoot powróci. 

Zespół Chickenfoot zajął 14 miejsce w naszym „terazrockowym” rankingu „50 supegrup”. Tak o debiutanckim albumie pisał nasz dziennikarz, Bartek Koziczyński:

Uczta przede wszystkim dla fanów hard rocka z lat 70. (Montrose się kłania) i Van Halen (harmonie wokalne, gitarowe wywijanki). A jeśli ktoś tęskni za peppersowym funkowaniem, też znajdzie coś do przytupu. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także