Rammstein kończy prace nad nowym albumem

/ 19 czerwca, 2018

W połowie kwietnia na mediach społecznościowych zespół Rammstein publikował galerię zdjęć ze studia nagraniowego, co świadczyło, że muzycy rozpoczęli pracę nad następcą „Liebe ist für alle da”, który ukazał się w 2009 roku. Teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły nadchodzącego wydawnictwa.

Steven Wilson wprowadza kontrowersyjny zakaz na koncercie w Polsce

Wczoraj niemiecka formacja poinformowała, że – po dwóch latach – powraca koncertować w Meksyku. Rammstein zagra dwa specjalne koncerty (31 grudnia i 2 stycznia) na tamtejszej plaży w Puerto Vallarta, w związku ze świętowaniem nowego roku.

Przy okazji grupa ujawniła, że osoby, które wybiorą się na nadchodzące występy będą „najprawdopodobniej pierwszymi, którzy usłyszą premierowe kompozycje [na żywo]”.

Zespół jest w końcowej fazie produkcji swojego siódmego studyjnego albumu, który zostanie wydany jeszcze przed końcem tego roku […]

– możemy również przeczytać w informacji dotyczącej meksykańskich koncertów. 

W zeszłym roku gitarzysta Paul Landers udzielił wywiadu dla „Teraz Rocka”, w którym powiedział:

Zawsze byliśmy otwarci na nowe inspiracje. Nie chcemy zamykać się w strefie komfortu, bo jeśli grasz zbyt bezpiecznie, robi się to nudne. Myślę, że na siódmej płycie możemy wypróbować nowe rzeczy. Dla fanów może to być coś nowego, ale inni mogą powiedzieć, że brzmi to, jak kolejna płyta Rammsteina. Zobaczymy. Będziemy próbowali nowe rzeczy, bo nie boimy się eksperymentować.

Podczas ostatnich koncertów formacja wykonywała premierową kompozycją, zatytułowaną „Ramm 4”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także