Rammstein. Nowe DVD

/ 19 stycznia, 2017

Lindemann i spółka przygotowują się do wydania nowego wydawnictwa zatytułowanego „Paris”. Tym razem przygotowali dla fanów zapis koncertu z marca 2012, kiedy to podczas trasy „Made In Germany”, odwiedzili stolicę Francji, a dokładnie halę sportową Bercy (obecna nazwa: AccorHotels Arena). Za reżyserię odpowiada Jonas Akerlund – stały współpracownik zespołu Rammstein.

Rammstein w Encyklopedii TerazRock.pl

Grupa właśnie udostępniła króciutki fragment, który zapowiada owe koncertowe wydawnictwo.

Rammstein: „Paris” (official trailer)

Co z nową płytą?

W zeszłym roku Rammstein wyruszył w trasę koncertową podczas której zagrali również w naszym krjau. Podczas występów wykonywali premierowy numer „Ramm 4” z tekstem zawierającym w sobie tytuły różnych kompozycji zespołu.

Ostatni album zespołu, „Liebe ist fur alle da” ukazał się w 2009 roku. Obecnie trwają pracę nad jego następcą. Till Lindemann w jednym z wywiadów zdradził, jak się sprawy mają:

(…) pracujemy w salce prób, przygotowujemy materiał na nową płytę. Obecnie w opracowywaniu jest od czterech do ośmiu utworów. Mamy wielki panel na którym można zobaczyć które piosenki znajdują się w stanie dopracowywania, piosenki do których pisze się teksty i piosenki które znajdują się w stadium finalnego montażu. 

Siódmy studyjny krążek powinien na półkach sklepowych ukazać się jesienią 2017 roku lub – w razie opóźnień – na wiosnę roku następnego. Na przełomie lata i wiosny 2017 zespół wyruszy w krótką trasę koncertową po Europie i Ameryce Północnej (w planach jest 15-17 występów). Trasa, która będzie promowała najnowszy album ma przypadać na przełom 2017 i 2018 (zależy od tego, kiedy płyta ukaże się na rynku).

Przez ostatni czas nie próżnowali za to: wokalista Till Lindemann oraz gitarzysta Richard Z. Kruspe. Pierwszy z nich w 2015 wydał album „Skills In Pills” pod szyldem Lindemann (pomagał mu Peter Tagtgren, lider zespołów Pain i Hypocrisy), a Kruspe odkurzył projekt Emigrate. W 2014 ukazała się druga płyta „Silent So Long”, na której gościnnie zaśpiewali Lemmy, Marilyn Manson czy Jonathan Davis (Korn). 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także