Soundgarden wyda zremiksowaną wersję albumu „Ultramega OK”

/ 19 stycznia, 2017

Soundgarden wydał album „Ultramega OK” w 1988 roku, jednak nigdy nie był zadowolony z jego brzmienia. Muzycy postanowili zremiksować płytę na potrzeby kolejnych wydań, jednak wokół zespołu szybko zaczęło się robić głośno i pomysł ten został odłożony na później… A konkretnie aż do teraz: zremiksowana wersja „Ultramega OK” ukaże się 10 marca 2017 roku.

Ultramega OK w encyklopedii TerazRock.pl

Remiksem albumu „Ultramega OK” zajął się Jack Endino, znany ze współpracy z wieloma zespołami nurtu grunge, w tym z Nirvaną i Mudhoney. Nowe wydanie płyty zostanie wzbogacone o sześć nagrań zarejestrowanych w 1987 roku na ośmiościeżkowym magnetofonie pod okiem samego Jacka Endino. Jednego z nich – „Beyond The Wheel (Early Version)” – możecie wysłuchać poniżej.

„Ultramega OK” był pierwszym długogrającym albumem Soundgarden. Wydany został 31 października 1988 roku nakładem niezależnej wytwórni SST. Mieszanka brudnego rocka i metalu przyczyniła się do wzrostu popularności sceny Seattle, a Soundgarden szybko zdobył ogólnokrajową sławę i kontrakt z wytwórnią A&M, dla której nagrał album „Louder Than Love” (1989), zapoczątkowując wielką karierę.

„Ultramega OK” – lista utworów na wersji zremiksowanej

01. Flower

02. All Your Lies

03. 665

04. Beyond The Wheel

05. 667

06. Mood For Trouble

07. Circle Of Power

08. He Didn't

09. Smokestack Lightning

10. Nazi Driver

11. Head Injury

12. Incessant Mace

13. One Minute Of Silence

14. Head Injury (Early Version)

15. Beyond The Wheel (Early Version)

16. Incessant Mace (Short) [Early Version]

17. He Didn't (Early Version)

18. All Your Lies (Early Version)

19. Incessant Mace (Long) [Early Version]

Nowa płyta Soundgarden zamiast filmu dokumentalnego?

Twórcy planowanego filmu dokumentalnego o Soundgarden ogłosili, że rezygnują z przedsięwzięcia, gdyż nie wszyscy członkowie zespołu są chętni do współpracy. Zamiast tego zapowiedzieli nakręcenie filmu o wokaliście Soundgarden, Chrisie Cornellu.

Gitarzysta Kim Thayil zapowiedział tymczasem, że grupa ukończyła komponowanie utworów na nowy album i zamierza je wkrótce nagrać. Powiedział też, że nowa płyta Soundgarden powinna ukazać się pod koniec 2017 roku. Ostatni album Soundgarden, „King Animal”, ukazał się w 2012 roku i był pierwszym nagranym po reaktywacji.

Soundgarden: „Beyond The Wheel (Early Version)”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także