Robert Plant udostępnia nowy utwór z wokalistką The Pretenders [WIDEO]

/ 27 września, 2017

Jedenaste wydawnictwo legendarnego Roberta Planta będzie nosić tytuł „Carry Fire” i ukaże się już 13 października tego roku nakładem Nonesuch / Warner. Właśnie poznaliśmy kolejny utwór, który zapowiada wspomniane wydawnictwo. 

Nowy numer „Teraz Rock” od dzisiaj w kioskach

W sieci możecie znaleźć kompozycję zatytułowaną „Bluebirds Over The Mountain” (i zrealizowany do niej teledysk), w której gościnnie pojawia się Chrissie Hynde, liderka zespołu The Pretenders. Na nadchodzącym solowym albumie Roberta Planta pojawi się także folkowy wokalista, Seth Lakeman. W sesji brał udział zespół Planta, The Sensational Space Shifters

Wcześniej wokalista opublikował dwie kompozycje: „The May Queen” i „Bones of Fire”. Na albumie „Carry Fire” znajdzie się 11 premierowych utworów, tak prezentuje się tracklista:

 1. The May Queen
 2. New World…
 3. Season’s Song
 4. Dance With You Tonight
 5. Carving Up The World Again
 6. A Way With Words
 7. Carry Fire
 8. Bones Of Saints
 9. Keep It Hid
 10. Bluebirds Over The Mountain
 11. Heaven Sent

Robert Plant w ten sposób opisał nadchodzący album:

Chodzi o intencje. Szanuję i lubię moje wcześniejsze utwory, ale za  każdym razem czuję potrzebę tworzenia czegoś nowego. Łączę więc stare z nowym. Konsekwencją tego jest, że cały zespół porusza się wokół własnej osi – nowe brzmienie i nowa przestrzeń dają poczucie emocjonującej i dramatycznej scenerii nastroju, melodii i dźwięku instrumentów.  

Przy okazji publikacji płyty były wokalista Led Zeppelin zapowiedział czternaście koncertów, które odbędą się na terenie Wielkiej Brytanii – od 16 listopada do 12 grudnia tego roku.

Wokalista, pod względem dorobku solowego, może pochwalić się dziesięcioma albumami. Ostatnim wydawnictwem Roberta Planta jest płyta „Lullaby and the Ceaseless Roar” z 2014 roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także