Scorpions przekładają koncerty z powodu choroby wokalisty

/ 4 grudnia, 2017

Koncerty Scorpions w Ostrawie, Ljubljanie i Belgradzie zostały odwołane z powodu niedyspozycji głosowej Klausa Meinego.

Serj Tankian już więcej nie zaśpiewa?

Klaus na oficjalnym profilu Scorpions napisał:

Drodzy fani z Ostrawy, Ljubljany i Belgradu, czasami śpiewanie w zimowym sezonie sprawia, że od tryumfu do tragedii jest tylko jeden krok. Jest mi przykro z powodu wszystkich, którzy planowali szaleć z nami, ale chciałem zaśpiewać najlepiej jak mogłem, lecz tym razem okazało się, że nie dam rady. Jest mi baaaardzo przykro. Koncerty zostały przełożone, a o nowych terminach poinformujemy tak szybko, jak to możliwe.

Zespół Scorpions dopiero co wystąpił w Polsce. Grupa 1 grudnia dała koncert w trójmiejskiej Ergo Arenie. Przed Scorpionsami wystąpił Nocny Kochanek.

Więcej o koncercie będziecie mogli przeczytać w styczniowym „Teraz Rocku”, natomiast już w grudniowym znajdziecie Strip-Tease Nocnego Kochanka, w którym muzycy odpowiadają na różne, czasem trudne pytania czytelników. Poniżej prezentujemy jedno z nich, które zadał z naszym pośrednictwem Maksymilian Żyliński, a odpowiedział na nie wokalista – Krzysiek Sokołowski:

Kiedy w końcu przestaniecie robić wstyd polskiemu metalowi?

Kiedyś natknąłem się w necie na opinię pewnego muzyka: Kochanek to gówno. Z ciekawości wszedłem na profil jego zespołu i odpaliłem klip. Wtedy wszystko zrozumiałem… Wiesz, jednego śmieszą żarty o blondynkach, a drugiego o Żydach. To samo, jeśli chodzi o muzykę czy o jej otoczkę. Jeden woli metal w dżinsach i bezrękawniku ze skąpo ubranymi dupeczkami dookoła, a komuś innemu podoba się chłop opięty skórzaną kamizelą, który frunąc na smoku śpiewa o walce, którą musi stoczyć z ogrami. My w sposób nieskrępowany i naturalny robimy to, co lubimy. Komfort słuchacza polega na tym, że sam decyduje co jest dla niego dobre, ciekawe i fajnie, a co – nie.

Grudniowy numer „Teraz Rocka” dostępny jest w kioskach, naszym sklepie i w formie e-wydania.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także