Serj Tankian (System Of A Down) już nie zaśpiewa?

/ 4 grudnia, 2017

Serj Tankian przyznał w rozmowie z magazynem „Expert”, że nie ma ochoty więcej pisać piosenek i woli skupić się na muzyce instrumentalnej.

Myles Kennedy. Szczegóły nowej płyty

Wokalista System Of A Down powiedział:

Pieprzyć wokale. Mam ich dosyć. Zanim zaczęliśmy tworzyć muzykę, znany byłem głównie jako poeta. Każdego dnia pisałem wiersze. Robiłem to ciągle, wydałem dwa tomy wierszy. Do muzyki dotarłem poprzez słowa.

Napisałem tyle tekstów piosenek, że przestały być interesujące. Nie dlatego, że nie mam o czym śpiewać. Po prostu robiłem to zbyt długo. Teraz chcę tworzyć muzykę instrumentalną.

Serj Tankian skomponował ostatnio muzykę do dwóch filmów. Jego ścieżka dźwiękowa do filmu „Intent To Destroy” ukazała się 17 listopada 2017 roku, a do filmu „Furious: The Legend Of Kolovrat” ukaże się 8 grudnia.

Słowa Serja Tankiana nie nastrajają optymistycznie fanów System Of A Down, którzy od 2005 roku czekają na nowy album grupy.

Kilka miesięcy temu basista Shavo Odadjian, odpowiadając na pytania fanów przyznał, że nie ma w planach nowej płyty zespołu:

Też czekam na nową płytę. Ale nic się nie dzieje. Nie wiem, kiedy się ukaże. Na pewno nie teraz.

Tymczasem perkusista John Dolmayan, mówił:

Byliśmy w studiu przez ostatni rok, mamy około 15 gotowych utworów, które, moim zdaniem, są tak samo dobre, a nawet przebijają to, co zrobiliśmy dotychczas. Gdybym nic nie miał w zanadrzu, nie wypowiadałbym takich słów. Jesteśmy lepsi i mocniejsi niż kiedykolwiek.

Minęło już 12 lat od wydania ostatniej płyty. Nie wiem dlaczego nie wypuszczamy na rynek nowego albumu. Jest to bardzo deprymujące, ponieważ – tak mi się przynajmniej wydaje – spędziliśmy wspaniały czas podczas trasy koncertowej i wciąż udaje nam się stworzyć wspaniałą muzykę. Wydaje mi się, że możemy zrobić fantastyczną płytę.

Jeśli chodzi o terminy, każdy z nas miał swoją własną opinię odnośnie tego, kiedy się to wydarzy. Jeśli chodziłoby o mnie, to moglibyśmy wydać pięć albumów w te 12 lat. Wydaje mi się, że robimy sobie krzywdę nawzajem, ponieważ mamy ograniczoną ilość czasu.

Ostatnimi wydawnictwami System Of A Down są nagrywane równolegle, a wydane w 2005 roku, albumy „Mezmerize” i „Hypnotize”. Grupa następnie zawiesiła na kilka lat działalność, ale później reaktywowała się i regularnie koncertuje.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także