Shawn Crahan rzuca światło na tworzenie nowego albumu Slipknot

/ 8 października, 2018

W ostatnich miesiącach muzycy z zespołu Slipknot kilkukrotnie wypowiadali się na temat nowego, oczekiwanego przez wielu wydawnictwa. Pewne jest, że nad płytą pracują, ale na razie jedyne co na jej temat wiemy, to kilka ogólnikowych wypowiedzi. Nieco światła na tworzenie następcy „.5: The Gray Chapter” postanowił rzucić Shawn „Clown” Crahan.

Slipknot zapowiada wydanie reedycji jednej ze swoich płyt

Perkusista powiedział w radiowym wywiadzie dla Lazer 103.3, że mieli wyjątkowo dużo czasu na pracę nad nowym wydawnictwem i była to dla nich sytuacja wyjątkowo komfortowa:

Tym razem postanowiliśmy podejść do sprawy nieco inaczej. Przede wszystkim upewniliśmy się, czy jesteśmy szczęśliwi i czy te utwory nas uszczęśliwiają. Żyjemy dla nich, żyjemy dla sceny, dla fanów, dla sztuki, a gdy mamy czas – możemy tworzyć sztukę, nagrywać pisać, jammować. I to właśnie robimy.

– powiedział perkusista. I dodał:

Dowiedzieliśmy się, że mamy obsesję na punkcie procesu tworzenia. Uwielbiamy gonić naszą wizję, aż ta będzie kompletna. To wymaga czasu. Tym razem jednak upewniliśmy się, że nim dysponujemy i mamy pewność, że możemy poświęcić go na tworzenie. I tak uczyniliśmy.

Crahan przyznał, że ostatnie dwa lata, które poświęcili na tworzenie nowego wydawnictwa, były wyjątkowe i fani zrozumieją to po przesłuchaniu nowej płyty. Oczywiście materiał na razie był pisany, powstały wersje demo, teksty i muzyka – kilka miesięcy temu Corey Taylor przyznał, że do studia wejdą dopiero na początku 2019 roku:

Jesteśmy dopiero na etapie demo, ale mamy już dość poważne plany, żeby wejść do studia na początku przyszłego roku i uporać się z tym skurczybykiem. Póki co mamy 16 piosenek i są one cholernie ostre. Uwielbiam „.5: The Gray Chapter”, ale ta nowa płyta sprawi, że „.5” będzie brzmiał jak cienki Bolek. Mówimy tutaj o ciężarze na miarę płyty „Iowa”. To właśnie coś takiego będę musiał promować na koncertach. Już czuję to w moich plecach. Jestem tym bardzo podekscytowany i wciąż gadam z chłopakami z Slipknota niemal codziennie. Wszyscy jesteśmy podekscytowani. Czekajcie więc na 2019 rok, w którym, co znamienne, nasza pierwsza płyta będzie obchodziła 20 lat.

Taylor powiedział również, że całość zapowiada się „mrocznie”. Dyskografię zespołu Slipknot zamyk album „.5: The Gray Chapter” opublikowany w 2014 roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także