Slash: Chciałbym, żeby Greta Van Fleet nie brzmiała jak Led Zeppelin

/ 17 sierpnia, 2018

O grupie Greta Van Fleet, która powstała w 2012 w stanie Michigan, zaczęło robić się głośno w ubiegłym roku, gdy listy przebojów podbił utwór „Highway Tune”, który brzmiał jak cudownie odnalezione dzieło Led Zeppelin. Nie tak dawno, formacja występowała przed Guns N' Roses. Młodzi muzycy zrobili wrażenie na Slashu, który widzi w nich ogromny potencjał na przyszłość.

Perkusista Greta Van Fleet o porównaniach do Led Zeppelin

Gitarzysta w wywiadzie, na łamach amerykańskiego magazynu „Rolling Stone”, powiedział:

Naprawdę jestem szczęśliwy, kiedy oglądam ich na żywo. Chciałbym tylko, żeby nie przypominali aż tak bardzo Led Zeppelin, ale pomimo tego, idea czwórki dzieciaków, którzy grają na scenie z zaledwie kilkoma wzmacniaczami i perkusją, dających takie zajebiste show jest po prostu genialną opcją. Są wielką inspiracją.

Oczywiście, że wielu chłopaków może działać podobnie, ale jednak nikt nigdy o nich nie słyszał. Greta Van Fleet daje innym nadzieje, że może się to kiedyś zmienić.

Na chwilę obecną, amerykańska formacja ma na swoim koncie dwie płyty EP: „Black Smoke Rising” i „From The Fires”, obie na rynku ukazały się w 2017 roku. Nie tak dawno, muzycy Greta Van Fleet zakończyli nagrywanie debiutanckiego albumu, który światło dzienne powinien ujrzeć jeszcze w tym roku.

Wydawnictwo zapowiada znany nam już utwór „When The Curtain Falls”, do którego powstał oficjalny – mocno psychodeliczny – teledysk:

Na razie nie są znane jego dalsze szczegóły. Wiadomo jednak, że jego produkcją zajęli się Al Sutton i Marlon Young, którzy wyprodukowali – wspomniane wcześniej – płyty EP formacji Greta Van Fleet.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także