Slash: Internet zabił przemysł muzyczny

/ 8 grudnia, 2019

Slash udzielił telewizyjnego wywiadu, w którym został zapytany o opinię na temat portali streamingowych. Gitarzysta Guns N’ Roses nie ma o nich dobrego zdania.

Zobacz, ile Guns N' Roses zarobili od czasu reaktywacji

Slash powiedział:

Jeśli pamiętacie, pod koniec lat 90. i na początku tego tysiąclecia ludzie zaczęli dzielić się muzyką w internecie. Internet praktycznie zabił przemysł muzyczny.

Teraz są usługi streamingowe, ale artysta nie dostaje z nich tyle tantiemów, co za kupno egzemplarza płyty winylowej lub CD. To czyni wielkie szkody przemysłowi muzycznemu. Dla słuchaczy jest to ułatwienie, ale artyści nie mają z tego żadnej korzyści.

%%REKLAMA%%

Guns N’ Roses zamierzają w przyszłym roku powrócić do koncertowania, grupa też pracuje nad nową płytą.

W wywiadzie dla podcastu Marshalla Slash mówi o planach grupy po jesiennej trasie koncertowej, której ostatni koncert miał miejsce na początku listopada:

Zaraz po trasie skupimy się na nowej płycie. Następne kilka miesięcy powinienem spędzić w domu pracując nad płytą Gunsów.

Slash przyznał, że jednocześnie myśli o kolejnym albumie The Conspirators:

Myles Kennedy jest w stanie Waszyngton, ja w LA, a reszta chłopaków w Vegas. Któregoś dnia zaproszę wszystkich do LA i zaczniemy pracę nad płytą. Ale teraz priorytetem są dla mnie Gunsi, muszę się tym zająć. Jak tylko skończy się trasa będę pracował nad płytą Gunsów, ale zebrałem też sporo materiału dla The Conspirators.

Ostatni premierowy autorski materiał Guns N’ Roses, w nagraniu którego uczestniczyli Slash i Duff McKagan ukazał się w 1991 roku na dwóch płytach „Use Your Illusion”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także