Smashing Pumpkins wraca! Klasyczny skład w studiu

/ 17 stycznia, 2018

Zespół Smashing Pumpkins, a przynajmniej troje z czterech oryginalnych członków znowu w studiu. Reaktywacja jednego z największych rockowych zespołów lat 90. stała się faktem?

Glaca i muzyk Tool we wspólnym utworze

Billy Corgan opublikował na swoim Instagramie zdjęcie, na którym widać jego, gitarzystę Jamesa Iha i perkusistę Jimmy’ego Chamberlina. Podpis pod zdjęciem głosi:

Nie jestem pewien, co to za zezowaty szpieg zrobił to zdjęcie, ale mieliśmy w studiu gościa. Gdy zasiedliśmy we trójkę, obudziło się w nas tyle wspomnień.

Na zdjęciu zabrakło basistki D’arcy Wretzky, jednak nie wiadomo, czy nie weźmie udziału w reaktywacji Smashing Pumkins czy po prostu nie było jej tego dnia w studiu. W każdym razie wiadomo, że w ostatnim czasie ona także odnowiła kontakty z Billym Corganem.

Billy Corgan, który ostatnio jako William Patrick Corgan wydał solową płytę „Ogilala”, ostatnio coraz więcej mówi o reaktywacji swojego zespołu.

W rozmowie z „Team Rock” Corgan przyznał:

Bardzo bym tego chciał. Ale wiesz, mam reputację osoby, która ma fioła na punkcie kontroli i nie chciałbym kontrolować tego procesu. Mówię tylko, że byłbym szczęśliwy, gdyby stało się to naturalnie i sprawiało wszystkim radość. Tak więc, będzie co ma być. Nastał taki okres mojego życia, że mam ochotę dać ludziom to, czego chcą. Nie mam z tym problemu.

Żadnego wydziwiania z setlistą, żadnej filozofii, po prostu bawmy się dobrze i radujmy.

Klasyczny skład Smashing Pumpkins stanowią, obok Billy’ego Corgana, także gitarzysta James Iha, basistka D’Arcy Wretzky i perkusista Jimmy Chamberlain. Skład ten wydał albumy „Gish” (1991), „Siamese Dream” (1993) i „Mellon Collie and the Infinite Sadness” (1995). Następnie dochodziło do przetasowań w składzie – Jimmy Chamberlain na pewien czas rozstał się z grupą, a gdy powrócił, D’Arcy została zastąpiona przez Melissę Aud der Maur. Grupa na pewien czas zawiesiła działalność, a gdy powróciła Corganowi towarzyszył gitarzysta Jeff Schroeder. Na ostatnim wydanym pod tym szyldem albumie, „Monuments Of Elegy” z 2014 roku, Jeff figuruje jako jedyny, poza Corganem, oficjalny członek grupy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także