Soundgarden wznowi działalność? Chcielibyśmy coś razem zrobić

/ 9 października, 2018

Grupa Soundgarden zakończyła działalność wraz ze śmiercią wokalisty Chrisa Cornella w maju 2017 roku. Czy jednak jest szansa na jej powrót lub nowy zespół stworzony przez instrumentalistów Soundgarden?

Odsłonięto pomnik Chrisa Cornella [FOTO]

W niedawnym wywiadzie dla „Rolling Stone” perkusista Matt Cameron powiedział:

Nie spieszymy się, dajemy sobie czas, by to wszystko przetrawić, ale z pewnością chcielibyśmy coś razem zrobić.

Basista Ben Shepherd podchodzi do tego pomysłu z większym dystansem:

Nawet nie mieliśmy jeszcze szansy, by spędzić ze sobą czas we trójkę prywatnie. Najpierw będziemy musieli zakończyć okres żałoby, a dopiero potem pomyślimy o następnym kroku.

W miniony weekend w Seattle odsłonięto pomnik Chrisa Cornella. Odsłonięcia pomnika dokonały dzieci Chrisa Cornella, a na uroczystości obecni byli także Kim Thayil, Ben Shepherd i Matt Cameron z Soundgarden.

16 listopada 2018 roku ukaże się specjalne wydawnictwo, podsumowujące twórczość Chrisa Cornella. Jego tytuł to „Chris Cornell: An Artist’s Legacy” i ukaże się w różnych wariantach (od podstawowej wersji, składającej się tylko z jednej płyty CD, aż do najbardziej rozbudowanej – a mianowicie boksu 4CD + DVD + 7 LP).

Fani Cornella znajdują tu nagrania (studyjne oraz koncertowe) zespołów, w których występował wokalista (czyli Soundgarden, Audioslave, Temple of the Dog), pojawią się na niej – rzecz jasna – również piosenki z jego solowej kariery czy kowery. Warto nadmienić, że jedenaście spośród 64 kompozycji wcześniej nie została opublikowana, w tym właśnie piosenka „When Bad Does Good”, która została nagrana i zmiksowana przez Chrisa Cornella przed śmiercią. Długoletni przyjaciel muzyka, aktor Josh Brolin, przypomniał wdowie po artyście, że kompozycja nie ujrzała dotąd światła dziennego.

rf | fot. shauntarhyde

KOMENTARZE

Przeczytaj także