Steve Harris jest pewien, że powstanie nowy album Iron Maiden

/ 25 lipca, 2018

Ostatni album Iron Maiden to dwupłytowy „The Book Of Souls” z 2015 roku. Od tamtej pory zespół jest w trasie, aktualnie pod szyldem „Legacy Of The Beast”, na której wykonuje więcej starszych utworów. Basista Steve Harris jednak nie ma wątpliwości, że w przyszłości czeka nas nowa muzyka od Iron Maiden.

Metallica lepsza od Iron Maiden?

W wywiadzie dla brytyjskiego „Metal Hammera” Steve Harris powiedział:

Teraz gramy trasę, ale jestem pewien, że nagramy nowy album i jeśli wszystko pójdzie dobrze, ruszymy w kolejną trasę.

Jak długo to potrwa? Nie wiem. Prowadzimy tego typu dyskusje już od 20 lat. Z biegiem czasu coraz bardziej realny staje się scenariusz, że pewnego dnia nie będziemy mogli więcej koncertować. Nie chcę teraz jednak o tym myśleć. Wolę cieszyć się chwilą.

Tegoroczna odsłona europejskiej trasy rozpoczęła się pod koniec maja w Estonii. Muzycy Iron Maiden będą koncertować na Starym Kontynencie do sierpnia. Koncept całości został zainspirowany grą „Legacy of the Beast” oraz komiksem o tej samej nazwie. Jak się okazuje – trasa jest wielkim sukcesem grupy. Liczby to doskonale pokazują!

Jak donosi „Billboard”, Legacy Of The Beast Tour to jedna z najlepiej sprzedających się tras koncertowych na świecie, jeśli mówimy o tym roku, brytyjska legenda muzyki metalowej ustępuje tak naprawdę tylko duetowi Beyonce i Jay-Z, a także irlandzkiej formacji U2.

Przypomnijmy: zespół Iron Maiden zagra, po raz kolejny, w naszym kraju i to w dodatku dwukrotnie: 27 i 28 lipca w Tauron Arenie w Krakowie. Gościem specjalnym obu koncertów będzie formacja Tremonti.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także