Streaming, CD czy winyl? Wojtek Mazolewski odpowiada

/ 27 grudnia, 2021
fot. Elekes Andor


Z jakiego nośnika najchętniej słucha muzyki Wojtek Mazolewski?


Dzisiaj możemy słuchać muzyki z różnych nośników. Wiele osób przerzuciło się w pełni na streaming, ale płyty winylowe wciąż cieszą się rosnącą popularnością. Nadal większość zespołów wydaje swoje płyty na CD.

Zapytaliśmy Wojtka Mazolewskiego znanego z grup Pink Freud, Wojtek Mazolewski Quintet i Jazzombie z jakiego nośnika najchętniej sam słucha płyt. Odparł:

Od wielu lat są to głównie płyty winylowe. Uwielbiam ten nośnik za jakość, za dźwięk, ale też za formę graficzną. Dla mnie okładki płyt winylowych są jak dzieła sztuki, ale nie wykluczam innych nośników. Jak jestem na spacerze to słucham z telefonu, w samochodzie używam kaseciaka albo CD. W domu też mam CD, bo mój okres największej fascynacji muzyką przypada na lata 90., a w tamtym czasie wiele płyt produkowano z myślą o kompakcie. Wiele albumów z tamtych lat nie zabrzmi lepiej na winylu, bo zostały zrobione z myślą o CD. Taśma i winyl to jest to, co mi najbardziej odpowiada.

Wojtek Mazolewski niedawno powrócił z solowym albumem „Yugen”. Więcej o tej płycie przeczytacie w styczniowym numerze „Teraz Rocka”, który ukaże się 29 grudnia tygodniu.

fot. Elekes Andor

KOMENTARZE

Przeczytaj także