System Of A Down. Nie będzie nowej płyty?

/ 4 lipca, 2017

Basista System Of A Down, Shavo Odadjian, odpowiadając na pytania fanów, rzucił cień wątpliwości odnośnie nowego albumu grupy.

Przeczytaj fragment biografii System Of A Down Bartka Koziczyńskiego

Na pytanie, kiedy ukaże się nowa płyta System Of A Down odpowiedział:

Też czekam na nową płytę. Ale nic się nie dzieje. Nie wiem, kiedy się ukaże. Na pewno nie teraz.

Wypowiedź ta kontrastuje z poprzednimi wypowiedziami muzyków System Of A Down, którzy zapewniali, że pracują na pierwszym od 2005 roku albumem studyjnym i że jest on coraz bliżej.

Perkusista John Dolmayan zdradził niedawno w rozmowie z radiem X107,5:

Byliśmy w studiu przez ostatni rok, mamy około 15 gotowych utworów, które, moim zdaniem, są tak samo dobre, a nawet przebijają to, co zrobiliśmy dotychczas. Gdybym nic nie miał w zanadrzu, nie wypowiadałbym takich słów. Jesteśmy lepsi i mocniejsi niż kiedykolwiek.

Minęło już 12 lat od wydania ostatniej płyty. Nie wiem dlaczego nie wypuszczamy na rynek nowego albumu. Jest to bardzo deprymujące, ponieważ – tak mi się przynajmniej wydaje – spędziliśmy wspaniały czas podczas trasy koncertowej i wciąż udaje nam się stworzyć wspaniałą muzykę. Wydaje mi się, że możemy zrobić fantastyczną płytę.

Jeśli chodzi o terminy, każdy z nas miał swoją własną opinię odnośnie tego, kiedy się to wydarzy. Jeśli chodziłoby o mnie, to moglibyśmy wydać pięć albumów w te 12 lat. Wydaje mi się, że robimy sobie krzywdę nawzajem, ponieważ mamy ograniczoną ilość czasu.

Ostatnimi wydawnictwami System Of A Down są nagrywane równolegle, a wydane w 2005 roku, albumy „Mezmerize” i „Hypnotize”. Grupa następnie zawiesiła na kilka lat działalność, ale później reaktywowała się i regularnie koncertuje.

Ostatnio System Of A Down po raz trzeci odwiedził Polskę, tym razem wystąpił w krakowskiej Tauron Arenie. Relację z tego koncertu będziecie mogli przeczytać w sierpniowym numerze „Teraz Rocka”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także