Szef Eventim: Szczepienie warunkiem wstępu na imprezę

/ 5 lutego, 2021


Czy żeby wejść na imprezę masową, będziemy musieli posiadać świadectwo szczepienia?


Branża koncertowa zastanawia się, na jakich warunkach będą mogły odbywać się w przyszłości imprezy masowe. Czy będziemy musieli się szczepić, żeby wziąć udział w koncercie albo imprezie sportowej?

Taką propozycję ma szef firmy Eventim, Klaus-Peter Schulenberg. PAP, powołując się na wywiad w „Wirtschaftswoche” przytacza następujące słowa szefa firmy:

Jeśli będzie wystarczająco dużo szczepionek i każdy będzie mógł zostać zaszczepiony, wówczas prywatni organizatorzy imprez również powinni móc wprowadzić wymóg szczepień jako warunek wstępu na imprezę. (…) Skonfigurowaliśmy nasze systemy tak, aby mogły odczytywać karty szczepień. Im szybciej ludzie zostaną zaszczepieni, tym szybciej imprezy masowe będą znowu mogły się odbywać.

Tymczasem dwa angielskie kluby – 100 Club w Londynie i The Exchange w Bristolu – oznajmiły, że pracują wraz aplikacją „You Check” nad możliwością wprowadzenia „paszportu zdrowotnego”, który umożliwiałby udział w imprezach. Jeszcze w marcu mają odbyć się w tych klubach koncerty, które przetestują działanie aplikacji.

KOMENTARZE

Przeczytaj także