Teraz Najlepsi 2016. Metallica i David Bowie wyróżnieni

/ 31 stycznia, 2017

Ponownie chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie „Teraz Najlepsi 2016”, którą pod koniec ubiegłego roku uruchomiliśmy na naszej stronie. W wielu kategoriach wyścig o pierwsze miejsce toczył się do ostatnich minut, ale głosowanie w pewnym momencie zostało zamknięte i poznaliśmy wszystkich zwycięzców.

Teraz Najlepsi 2016. Zespół i płyta z Polski

Ostatnio mówiliśmy o dwóch „polskich” kategoriach, teraz więc przyszedł czas na zagranicę. Dużą przewagą głosów zdecydowaliście, że najlepszym zespołem ubiegłego roku była formacja Metallica, która pokonała chociażby Iron Maiden i Black Sabbath. Legend w czołówce nie zabrakło!

 1. METALLICA
 2. Iron Maiden
 3. Black Sabbath
 4. Radiohead
 5. Red Hot Chili Peppers
 6. Guns N’ Roses
 7. The Rolling Stones
 8. AC/DC
 9. King Crimson
 10. Deep Purple

Metallica – „Hardwired”:

W kategorii „Wokalista/wokalistka” w pierwszej dziesiątce zabrakło niestety pań, a pierwsze miejsce zajął David Bowie, który pokonał między innymi Jamesa Hetfielda czy Bruce’a Dickinsona. Tak prezentuje się czołowa dziesiątka we wspomnianej kategorii:

 1. DAVID BOWIE
 2. James Hetfield (Metallica)
 3. Bruce Dickinson (Iron Maiden)
 4. Leonard Cohen
 5. Ozzy Osbourne (Black Sabbath)
 6. Nick Cave
 7. Axl Rose (Guns N’ Roses, AC/DC)
 8. Ray Wilson
 9. Mick Jagger (The Rolling Stones)
 10. Myles Kennedy (Alter Bridge)

David Bowie – „Lazarus”:

Wyniki wszystkich kategorii znajdziecie w lutowym „Teraz Rocku”, który trafił do sprzedaży 25 stycznia. Poza „Teraz Najlepszymi”, w nowym numerze sporo miejsca poświęciliśmy grupie Emerson, Lake & Palmer, a także Metallice czy Luxtorpedzie.

Wyniki z innych kategorii naszego corocznego plebiscytu będziemy publikowali na łamach naszego serwisu w najbliższych dniach. Odwiedzajcie nas regularnie!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także