Metallica po raz pierwszy wykonuje „Confusion". Zobacz oficjalne wideo

/ 31 stycznia, 2017

Podczas właśnie zakończonej trasy w Azji, Metallica zagrała kilka utworów z nowej płyty „Hardwired… To Self-Destruct”. 18 stycznia 2017 roku w Pekinie po raz pierwszy wykonany został utwór „Confusion”. Do sieci trafiło oficjalne wideo z tego koncertu.

Przeczytaj recenzję „Hardwired… To Self-Destruct” w encyklopedii TerazRock.pl

W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych ciekawostek ze strony Metalliki. Między 3 a 9 lutego 2017 roku grupa zagra cztery koncerty w rodzinnym kraju Larsa Ulricha, Danii, na które pewnie przygotuje coś wyjątkowego. 12 lutego 2017 roku Metallica wystąpi natomiast podczas gali rozdania nagród Grammy. W specjalnym oświadczeniu, wydanym przez zespół, tuż po ogłoszeniu tej wiadomości, możemy przeczytać:

Po pierwsze, to wielki zaszczyt, że zostaliśmy nominowani, ale to?!!? Jesteśmy podekscytowani, że zostaliśmy poproszeni o występ na 59. rozdaniu nagród Grammy, które transmitowane będzie w niedzielę, 12 lutego 2017 roku.

Minęły trzy lata, od kiedy ostatnio wystąpiliśmy na tej ceremonii z cenionym na świecie chińskim pianistą Lang Langiem [wykonując utwór „One”] i cieszymy się, że mamy tam wrócić.

Mamy coś bardzo wyjątkowego i specjalnego zaplanowanego na ten wieczór, włączcie więc kanał CBS.

Możliwe, że Metallica z gali wróci ze statuetką, gdyż utwór „Hardwired” został nominowany w kategorii „Najlepsza piosenka rockowa”.

Czy Metallica zagra w tym roku w Chorzowie?

Koncertowa promocja nowej płyty Metalliki przeniesie się potem do Meksyku i Brazylii. Wciąż nie są znane plany grupy na lato i jesień. Wiadomo natomiast, że Metallica chce ograniczyć koncertowanie do 50 koncertów rocznie. Czy wśród nich znajdzie się Polska? Od pewnego czasu krążą informacje, że kwartet miałby wystąpić na otwarciu wyremontowanego Stadionu Śląskiego w Chorzowie, które planowane jest na wrzesień. Do tej pory Metallica na Stadionie Śląskim wystąpiła trzykrotnie: w 1991 roku jako support AC/DC, w 2004 roku i 2008 roku. W 2009 roku stadion zamknięto i poddano gruntownej przebudowie.

Metallica: „Confusion”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także