The Dumplings opublikowali teledysk do singla „Raj” [WIDEO]

/ 14 września, 2018

Duet The Dumplings powraca z trzecim albumem długogrającym. Justyna Święs i Kuba Karaś zapowiedzieli album „Raj”, który jest następcą płyty „Sea You Later” z 2015 roku, która pokryła się złotem.

The Dumplings w niezwykłej przeróbce przeboju Edyty Górniak [WIDEO]

Raj” ukaże się 21 września nakładem Warner Music Poland. Na płycie znajdzie się osiem premierowych utworów oraz dwa „bonusy”. Po raz pierwszy w historii zespołu wszystkie teksty zostały napisane w języku polskim.

W sieci właśnie pojawił się teledysk do tytułowego singla „Raj”. W roli głównej wystąpił aktor Rafał Mohr, a wideo zostało wyreżyserowane przez Piotra Matejkowskiego:

Tak o nowej płycie mówią jej autorzy:

Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów.

Oto tracklista płyty „Raj”:

  1. Kino
  2. Raj
  3. Deszcz
  4. Uciekam
  5. Przykro mi
  6. Nieszczęśliwa
  7. Frank
  8. Tam gdzie jest nudno ale gdzie będziemy szczęśliwi
  9. Jestem kobietą (Bonus track)
  10. Ach nie mnie jednej (Bonus track)

A tak prezentuje się okładka.

The Dumplings to duet wykonujący electropop. Pierwotnie zaistniał w internecie, a w 2013 roku wydał album „No Bad Days”, który został nagrodzony Fryderykiem za Debiut Roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także