Tool pobił rekord nowym singlem

/ 13 sierpnia, 2019

Najnowszy singel zespołu Tool, „Fear Inoculum”, wszedł na 93. miejsce notowania listy „Billboard”. Co w tym dziwnego? Jest to najdłuższy utwór, jaki w historii trafił do top 100 notowania „Billboard”. Utwór trwa 10 minut i 23 sekundy.

Posłuchaj utworu „Fear Inoculum” zespołu Tool

Nowa płyta zespołu Tool, zatytułowana „Fear Inoculum” trafi do sprzedaży 30 sierpnia tego roku. Album zostanie wydany w niezwykłej formie: ma zawierać rozkładaną „wideoborszurę” z 4-calowym ekranem HD, na którym będzie można obejrzeć niedostępny nigdzie indziej film. Poza tym do płyty dołączony zostanie kabel zasilający USB, 2-watowy głośnik, 36-stronicowa książeczka i karta do pobrania mp3. Będzie oczywiście też płyta z muzyką. Całość kosztować będzie około 350 PLN. Nie jest przewidywana „zwykła” wersja płyty.

Adam Jones w rozmowie z „Guitar World” wyjawił parę interesujących szczegółów na temat nowej płyty zespołu Tool, która ukaże się 30 sierpnia pod tytułem „Fear Inoculum”. Płyta ma zawierać siedem utworów i trwać prawie 80 minut, ponadto jeden z utworów zawierać będzie czterominutową solówkę.

Gitarzysta ponadto zdradził pewną ciekawostkę:

Wiele riffów, które stworzyliśmy z Justinem było w metrum na siedem. Nie myślisz sobie „teraz napiszę riff na siedem”. Tworzyliśmy riff, a potem liczyliśmy i wychodziło nam, że jest na siedem. To bardzo dziwne!

Kiedy skończyliśmy nagrania zaproponowałem, żebyśmy nazwali płytę „Volume 7”, bo na płycie jest siedem utworów i większość jest na siedem.

Wtedy Maynard zdradził mi, że cały koncept, jaki przygotował, obraca się wokół cyfry siedem. Uznaliśmy, że to bardzo dziwny zbieg okoliczności. A potem Alex Grey powiedział prawie to samo odnośnie teledysku.

Mamy więc wiele rytmów i polirytmów na 7/4 lub 7/3 [sic!], a także riff na 21 czyli trzy razy siedem. Napisałem czterominutową solówkę w rytmie na 21. Szaleństwo.

%%REKLAMA%% 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także