U2 zagrali nowy utwór podczas koncertu [WIDEO]

/ 13 maja, 2017

U2 w tym roku świętuje 30. rocznicę wydania albumu „The Joshua Tree”, który na świecie rozszedł się w nakładzie 25 milionów egzemplarzy. Wczoraj wystartowała specjalna trasa koncertowa, podczas której zespół po raz pierwszy w historii zaprezentował swój album w całości. Nie obyło się także bez innych niespodzianek – Bono i spółka zagrali także całkowicie premierowy utwór.

Album „Brothers in Arms” Dire Straits kończy 32 lata

U2 zagrali wczoraj w Vancouver w Kanadzie swój pierwszy w tym roku pełnowymiarowy koncert. Zespół zadbał o to, żeby nie zabrakło dawno nie granych utworów. Oprócz wszystkich kompozycji pochodzących z albumu „The Joshua Tree” (dzięki temu fani mogli usłyszeć po raz pierwszy na żywo „Red Hill Minning Town” czy też takie perełki, jak „Trip Through Your Wires” oraz „Exit”, ostatnio grane przez U2 jeszcze w latach osiemdziesiątych), formacja wykonała także na przykład: piosenki dawno przez siebie nie wykonywane pochodzące z płyty „The Unforgettable Fire” – „A Sort of Homecoming” (pierwszy raz od 2001) czy „MLK” (od 2010). 

Co najważniejsze, pojawiła się także w secie zupełnie premierowa kompozycja zapowiadająca nową płytę, która ma się na rynku ukazać jeszcze w tym roku i będzie zatytułowana „Songs Of Experience”. Utworu „The Little Things That You Give Away” , który zakończył cały koncert, możecie posłuchać poniżej.

U2: „The Little Things That You Give Away” 

Reasumując: podczas koncertu w Vancouver zespół U2 wykonał 22 kompozycje. Tak wyglądała setlista:

 1. Sunday Bloody Sunday
 2. New Year's Day
 3. A Sort of Homecoming
 4. MLK
 5. Pride (In The Name of Love)
 6. Where the Streets Have No Name
 7. I Still Haven't Found What I'm Looking For
 8. With or Without You
 9. Bullet the Blue Sky
 10. Running to Stand Hill
 11. Red Hill Minning Town
 12. In God's Country
 13. Trip Through Your Wires
 14. One Tree Hill
 15. Exit
 16. Mothers of the Disappeared
 17. Beautiful Day
 18. Elevation
 19. Ultraviolet (Light My Way)
 20. One
 21. Miss Sarajevo
 22. The Little Things That Give You Away

Muzycy z trasą z okazji 30. rocznicy wydania „The Joshua Tree” wystartuje odwiedzą także nasz kontynent. 8 lipca koncertem w Londynie rozpocznie się bowiem europejska część. Najbliżej Polski zespół wystąpi 12 lipca na stadionie Olimpijskim w Berlinie. 

Specjalna edycja „The Joshua Tree”

2 czerwca na półki sklepowe trafi specjalna edycja jubileuszowa płyty „The Joshua Tree”. Będzie ona dostępna w różnych formatach: Vinyl Super Deluxe Boxset (7LP), CD Super Deluxe Boxset (4CD) oraz 2 CD Deluxe.

Najciekawiej zapowiada się Super Deluxe Collector’s Edition, która obok oryginalnego albumu z 11 utworami będzie zawierała nagrania live z koncertu w Madison Square Garden, który odbył się w ramach „The Joshua Tree Tour” w 1987 roku, rzadko publikowane nagrania oraz B-side’y, a także remixy Daniela Lanois, St Francis Hotel, Jacknife’a Lee, Steve’a Lillywhite’a oraz Flooda.

Wydawnictwo będzie ponadto wzbogacone o 84-stronicową książkę w twardej oprawie z niepublikowanymi dotąd zdjęciami wykonanymi przez gitarzystę U2The Edge’a, podczas oryginalnej sesji fotograficznej na pustyni Mojave w 1986 roku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także