Vinnie Paul. Znamy testament artysty

/ 1 sierpnia, 2018

Portal „TMZ” dotarł do testamentu, jaki pozostawił po sobie perkusista Vinnie Paul, który zmarł 22 czerwca 2018 roku w swoim domu w Las Vegas. Prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy zawał serca. Perkusista miał 54 lata.

Okoliczności śmierci Vinniego Paula

Według dokumentów, do których dotarł „TMZ”, większość majątku Vinniego Paula dostanie jego przyjaciel Charles Jones (38%) oraz jego dziewczyna Chelsey Yeager (37%). Pozostała część zostanie podzielona pomiędzy jego menadżera trasowego (10%), technicznego (5%), producenta (5%) i przyjaciela (5%). Ponadto majątek należący do jego zmarłego w 2004 roku brata, Dimebaga, zostanie przekazany dziewczynie Dimebaga, Ricie Haney.

Vinnie Paul urodził się 11 marca 1964 roku i szczyt swojej kariery osiągnął podczas występów w legendarnej amerykańskiej formacji Pantera. Współtworzył ją od samego początku, czyli 1981 roku, aż do rozpadu, który nastąpił jeszcze przed śmiercią gitarzysty i współzałożyciela, Dimebaga Darrella, w 2003 roku. Choć wielokrotnie pojawiał się temat powrotu zespołu na scenę, konflikty między muzykami sprawiały, że plany reaktywacji Pantery nigdy nie doszły do skutku.

Po rozwiązaniu zespołu, Vinnie Paul angażował się w inne projekty, które jednak nie przyniosły mu aż tak dużej popularności – wspomnieć należy o Damageplan (tutaj jeszcze Dimebagiem) oraz Rebel Meets Rebel, a przede wszystkim o zespole Hellyeah. To właśnie z tą grupą perkusista opublikował aż pięć albumów i był z nią od samego początku, czyli 2006 roku. Ostatnim wydawnictwem jest „Unden!able” z 2016 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także