Kora. Znamy datę i miejsce pogrzebu artystki

/ 31 lipca, 2018

– Pożegnanie naszej ukochanej Kory odbędzie się 08.08.2018 ( środa) o godz. 11 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45 w Warszawie – możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu Kory w serwisie Facebook. Wiadomość podpisali Kamil Sipowicz, wieloletni partner piosenkarki, rodzina oraz Katarzyna Litwin.

Scorpions zagrali wielki przebój w hołdzie Korze Jackowskiej

Wpis w oryginale:

Wpis przyniósł nam również kilka informacji dotyczących ostatnich dni życia Kory. – Miesiąc temu wzięła ostatnią chemię w Szpitalu Jana Pawła 2 W w Zamościu – możemy przeczytać. 


Kora najlepiej znana była jako wokalistka i autorka tekstów zespołu Maanam, stworzonego w 1975 roku przez Marka Jackowskiego i Milo Kurtisa, początkowo inspirującego się muzyką dalekiego wschodu, później będącego jednym z najważniejszych przedstawicieli post punku i nowej fali w Polsce.

Maanamem zadebiutowała płytą „Maanam” w 1981 roku z takimi utworami jak „Stoję, stoję, czuję się świetnie” i „Boskie Buenos”. Porwała także swoją charyzmą publiczność w Opolu. Z zespołem odniosła duży sukces. Maanam stał się jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiego rocka lat 80. i 90., mimo że miał kilka przerw w działalności i zmian składu.

Ostatnią płytę z Maanamem wydała w 2004 roku pod tytułem „Znaki szczególne”. Wcześniej prowadziła już działalność solową, występowała też z zespołem Pudelsi. Jej ostatnia solowa płyta ukazała się w 2011 roku pod tytułem „Ping Pong”. Kora chętnie też występowała w różnych programach telewizyjnych, była między innymi jurorką programu „Must Be The Music”.

Kilka lat temu poważnie zachorowała na chorobę nowotworową.

mg | fot. Herrzipp

KOMENTARZE

Przeczytaj także