Warsaw Rocks wzmacnia skład. Kto zagra obok Scorpions i Europe?

/ 10 kwietnia, 2024

Kolejne zespoły dołączają do Warsaw Rocks 2024! Przypomnijmy, że gwiazdami imprezy są zespoły Scorpions i Europe.


Właśnie podano, że na Warsaw Rocks 2024 – obok ogłoszonych wcześniej zespołu Scorpions oraz Europe – zagrają formacje Dżem oraz Omega Testamentum.

Przypomnijmy, że Warsaw Rocks odbędzie się 26 lipca 2024 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Bilety na warszawską imprezę wciąż dostępne są w sprzedaży.

Dżem

Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”… I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nie harcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje…

6 kwietnia, w katowickim Spodku odbył się ich jubileusz – zespół świętował swoje 45 urodziny. Kolejna wyjątkowa feta. Tego dnia wokalistę Macieja Balcara zastąpił Sebastian Riedel.

Omega Testamentum

Ferenc „Ciki” Debreczeni i jego zespół oddają hołd zespołowi Omega.

Aby zachować muzyczne dziedzictwo zespołu Omega, Ferenc Debreczeni, który był członkiem i współkompozytorem Omegi przez 51 lat, założył nowy zespół pod nazwą Omega Testamentum, aby kontynuować ich dziedzictwo z każdym występem i koncertem, zapewniając dobrze znany styl Omegi.

Po udanym roku koncertów zespół poświęcił się pisaniu nowego utworu. „Őrizzük a lángot” („Utrzymujemy płomień przy życiu”) można również uznać za ars poetica Omega Testamentum.

KOMENTARZE

Przeczytaj także