While She Sleeps wróci jesienią do Polski w doborowym towarzystwie [DATA, BILETY]

/ 10 czerwca, 2024
fot. Enzo Iriarte


Jesienią 2024 roku do Polski powróci While She Sleeps. Tym razem grupa zagra jeden koncert.


While She Sleeps wystąpi jesienią w Polsce w doborowym towarzystwie. Brytyjczycy zagrają 11 listopada 2024 roku w warszawskiej Progresji wraz z Malevolence, Thrown i Resolved. Bilety na koncert trafią do sprzedaży 13 czerwca o godzinie 10.00 na stronie organizatora, Winiary Bookings.

Na przestrzeni już blisko dwudziestu lat działalności, a w szczególności w drugiej dekadzie tego okresu, While She Sleeps jawią się jako przodownicy pracy na scenie metalcore’owej. Niedawno Brytyjczycy wydali album „Self Hell”, na którym, oprócz charakterystycznej dla zespołu mieszanki ciężkich riffów z przebojowymi refrenami, kwintet kieruje się duchem “nic do stracenia, wszystko do osiągnięcia” i tę pewność słychać w każdym dźwięku. W skrócie: przebojowa, koncertowa maszyna.

Samozaparcia i pracowitości nie można odmówić rodakom WSS – Malevolence, ale tak to już chyba musi być, skoro pochodzi się z Miasta Stali. W ich muzyce usłyszymy klasycznie zmetalizowanego hardcore’a, trochę sludge’owych wpływów, groove, a to wszystko podane na pełnej penerze.

Szwedzi z Thrown przyjadą w końcu ze swoim debiutanckim longplayem. “Excesive Guilt” ukaże się 30 sierpnia nakładem wytwórni Arising Empire.

Koncert otworzą Francuzi z Resolved, którzy również pod egidą Arising Empire w zeszłym roku wydali album “Human”.

Natomiast już 1 lipca w poznańskim klubie Tama i 2 lipca w gdyńskim Podwórko.art While She Sleeps zagra u boku Erra.

KOMENTARZE

Przeczytaj także