Zacky Vengeance: Czy Avenged Sevenfold zajmie miejsce Metalliki?

/ 20 listopada, 2017

Niewątpliwie, czy się z tym stwierdzeniem zgadzamy czy nie, zespół Avenged Sevenfold jest obecnie jednym z najpopularniejszych zespołów w świecie metalu. Świadczą o tym, m.in. miejsca na plakatach festiwalowych, na których nazwa grupy jest umieszczana zazwyczaj na samej górze. Czy to oznacza, że ta amerykańska formacja w niedalekiej przyszłości dołączy do panteonu największych? 

Grupa Machine Head dopuściła się plagiatu?

W wywiadzie dla Goetie Media, Zacky Vengeance, gitarzysta Avenged Sevenfold, został zapytany czy jego grupa już wkrótce zajmie miejsce Metalliki czy Iron Maiden:

Ciężko to stwierdzić. Jesteśmy bardzo, ale to bardzo, szczęśliwi, że mamy okazje grać taką ilość koncertów jaką gramy. Dla takiego zespołu jak chociażby my, to  rzecz bardzo ważna, aby grać jak najwięcej i jak najlepiej. Mam na myśli – rozwalanie sceny co noc, granie bardzo głośno i dawanie fanom równowartości tego, za co wcześniej zapłacili.  

To naprawdę musi być show. Te zespoły poświęciły bardzo dużo, żeby znaleźć się na tym poziomie, na którym są obecnie. Iron Maiden i Metallica są większe niż kiedykolwiek wcześniej. Grają na stadionach na całym świecie.

Wszyscy myślą, że największa popularność odczuwana była wtedy, kiedy MTV puszczało twoją muzykę non stop, ale prawda jest taka, że teraz są więksi, ponieważ cały czas koncertują i ludzie wiedzą, że będą świadkami dobrego show. Przychodzą na nie różne generacje ludzi. Są ojcowie, którzy przychodzą ze swoimi ojcami, osoby, ale także całe rodziny, które wybierają się na takie koncerty. Dlatego jest tak dużo ludzi.

My wciąż jesteśmy jeszcze młodzi. Musimy wychodzić na scenę i zawsze dawać z siebie wszystko. Wierzę, że jeżeli damy radę przetrwać tyle czasu  jak te klasyczne zespoły i dalej będziemy w dobrej formie, to stworzymy taką spuściznę, która będzie przypominała dorobek takich legendarnych grup.

Wersja deluxe ostatniego albumu Avenged Sevenfold

15 grudnia, czyli już za niecały miesiąc, swoją premierę będzie miało wydanie deluxe albumu „The Stage”. Znajdzie się na nim 7 dodatkowych utworów studyjnych oraz 4 utwory koncertowe, które nigdy wcześniej nie były publikowane, a zostały nagrane podczas ostatnich występów zespołu w londyńskiej hali O2 Arena.

Oprócz 11 kompozycji, które pierwotnie znajdowały się na płycie, wersja deluxe zawierać będzie ponadto następujący kowery: „Retrovertigo” z repertuaru Mr. Bungle, tradycyjny utwór „Malaguena Salerosa”, hit Del Shannon z 1961 roku „Runaway” (tutaj gościnnie pojawi się gitarzysta VandalsWarren Fitzgerald, a w roli głównego wokalisty wystąpi Zacky Vengeance), „God Only Knows” Beach Boys z 1966 roku, „As Tears Go By” Rolling Stones, a także legendarny utwór Pink Floyd „Wish You Were Here”, z którym możecie zapoznać się poniżej. Ponadto pojawi się premierowy utwór „Dose”. 

Natomiast wersje koncertowe utworów, które znajdą się na edycji deluxe to tytułowy „The Stage”, a także takie piosenki jak „Paradigm,” „Sunny Disposition” oraz „God Damn”.

 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także