Znamy przyczynę śmierci Vinniego Paula

/ 25 czerwca, 2018

Vinnie Paul zmarł niespodziewanie w nocy z piątek na sobotę. Perkusista Pantery w ostatnim czasie nie skarżył się na żadne problemy zdrowotne, w internecie nie pojawiały się żadne doniesienia dotyczące jakichkolwiek kłopotów 54-latka. Dobrze poinformowane źródła podają, że przyczyną śmierci Vinniego były rozległy zawał serca.

Znamy okoliczności śmierci Vinniego Paula

Jak podają portale „Las Vegas Review-Journal” i „TMZ”, powołując się na „dobrze poinformowane źródła” przyczyną śmierci 54-letniego był rozległy zawał serca. Paul zmarł we śnie w swoim domu w Las Vegas.

Jego ciało zostało przekazane do autopsji. Po zakończeniu badań dowiemy się oficjalnie, czy przyczyną śmierci był rzeczywiście zawał. Vinnie Paul zostanie pochowany w Teksasie, obok jego matki oraz brata, „Dimebaga” Darrella Abbotta.

Vinnie Paul urodził się 11 marca 1964 roku i szczyt swojej kariery osiągnął podczas występów w legendarnej amerykańskiej formacji Pantera. Współtworzył ją od samego początku, czyli 1981 roku, aż do rozpadu, który nastąpił jeszcze przed śmiercią gitarzysty i współzałożyciela, Dimebaga Darrella, w 2003 roku. Choć wielokrotnie pojawiał się temat powrotu zespołu na scenę, konflikty między muzykami sprawiały, że plany reaktywacji Pantery nigdy nie doszły do skutku.

Po rozwiązaniu zespołu, Vinnie Paul angażował się w inne projekty, które jednak nie przyniosły mu aż tak dużej popularności – wspomnieć należy o Damageplan (tutaj jeszcze Dimebagiem) oraz Rebel Meets Rebel, a przede wszystkim o zespole Hellyeah. To właśnie z tą grupą perkusista opublikował aż pięć albumów i był z nią od samego początku, czyli 2006 roku. Ostatnim wydawnictwem jest „Unden!able” z 2016 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także