Serj Tankian wyda piosenki przeznaczone dla System Of A Down

/ 25 czerwca, 2018

Zespół System Of A Down wciąż koncertuje w oryginalnym składzie, jednak szanse na nagranie kolejnego albumu topnieją z dnia na dzień. Wkrótce ukaże się płyta zespołu Scars On Broadway Darona Malakiana, a teraz Serj Tankian poinformował, że wyda solową płytę.

Daron Malakian: Nie wszyscy chcą nowej płyty System Of A Down

Serj Tankian poinformował fanów, że utwory, które napisał z myślą o System Of A Down trafią na jego solowy projekt. Wokalista napisał:

Mam pięć rockowych piosenek, które napisałem z zamiarem umieszczenia na płycie SOAD, ale wygląda na to, że ona nie dojdzie do skutku, więc dokończę je i wydam na solowej płycie EP, albo na ścieżce dźwiękowej do mojego filmu, gdyż są ze sobą powiązane.

Serj Tankian pracuje nad ścieżką dźwiękową do filmu „Spitak” Aleksandra Kotta, opowiadającego o niszczycielskim trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Armenię w latach 80. XX wieku. Nie wiadomo jednak, czy to ten film miał na myśli, gdyż ponoć podjął też pracę nad animowanym musicalem „Fuktronic” oraz nad filmem autobiograficznym, który ma ukończyć w 2019 roku.

Serj Tankian jest kolejnym członkiem System Of A Down, który zapowiedział wydanie solowej płyty. 20 lipca ukaże się album „Dictator” zespołu Scars On Broadway, w którym śpiewa Daron Malakian.

W rozmowie z „Rolling Stone” Daron Malakian powiedział, że utwory na nadchodzącą płytę Scars On Broadway powstały w 2012 roku.

Nagrałem ten album, mniej więcej wtedy, kiedy System Of A Down powrócił na scenę. Przy okazji każdej trasy pojawiały się dyskusje na temat nagrania nowego albumu. Jako że napisałem większość utworów dla Systemu, stwierdziłem, że poczekam i zobaczę, co się z tego rozwinie. Wciąż rozmawialiśmy o nagraniu płyty, ale nie potrafiliśmy dojść do porozumienia. Nie wszystkim podobał się ten pomysł, mimo że przy każdej trasie do niego powracaliśmy.

Ludzie wciąż dopytywali się o Scars, więc w końcu zdecydowałem się wydać ten album. Niepewność związana z planami Systemu powstrzymywała mnie przed wydaniem tego materiału. Ale minęło zbyt dużo czasu. Cieszę się, że w końcu mogę wydać tę muzykę.

Daron przyznał też, że cały album „Dictator” został nagrany przez niego samodzielnie, w niecałe 10 dni.

rf | fot. Vladimir Petkov

KOMENTARZE

Przeczytaj także